Wiemy, ile będzie kosztować muzeum Rydzyka. Kwota zwali was z nóg

Wiemy, ile będzie kosztować muzeum Rydzyka. Kwota zwali was z nóg Źródło: screen/YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk znów zaskakuje. Wiadomo, ile będzie kosztowało muzeum, którego współprowadzącym ma zostać kontrowersyjny redemptorysta. Ta kwota wprawia w osłupienie.

Tadeusz Rydzyk angażuje się w kolejne przedsięwzięcie na wielką skalę. Tym razem będzie to muzeum "Pamięć i tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Do mediów dotarły informacje, że ma być ono współprowadzone przez kontrowersyjnego redemptorystę i jego Fundację Lux Veritatis. Zakończenie prac nad budową planowane jest na rok 2020.

Generalnym wykonawcą budowy muzeum jest spółka giełdowa Rafko, która jest największym w Europie producentem kotłów, a także urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Jak można było przypuszczać, inwestycja wiąże się z olbrzymimi kosztami. Suma przeznaczona na współprowadzone przez Tadeusza Rydzyka muzeum jest naprawdę imponująca.

Ojciec Tadeusz Rydzyk będzie współprowadził Muzeum w Toruniu. Wiemy, jaki będzie koszt inwestycji

Powstanie nowego muzeum w Toruniu będzie się wiązać z ogromnymi kosztami. Inicjatywa jest współprowadzona przez Fundację Lux Veritatis, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łączny koszt inwestycji ma wynieść 144,7 mln brutto.

Ministerstwo przekaże na Muzeum "Pamięć i Tożsamość" 70 mln zł. Wiadomo, że ojciec Tadeusz Rydzyk i jego fundacja na rzecz planowanej inwestycji przekażą między innymi: grunty, nagrania oraz dzieła sztuki. Zasoby, które są w posiadaniu fundacji Rydzyka, zostały wycenione na kwotę około 88,5 mln zł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nauka patriotyzmu. Taki jest cel nowego muzeum

Wiadomo, że głównym celem instytucji ma być nauka patriotyzmu. Media podają, że nie zabraknie w nim tematyki Polaków i Żydów w czasie II wojny światowej. Tadeusz Rydzyk będzie decydował nie tylko o treściach, jakie znajdziemy w muzeum, ale również o jego władzach. Dyrektor instytucji może być zmieniony jedynie po uzgodnieniu z władzami fundacji Lux Veritatis. 

Media informują, że większość zbiorów będzie dotyczyła ratowania ludności żydowskiej przez Polaków w okresie okupacji niemieckiej. Wiele osób obawia się, ze ojciec Tadeusz Rydzyk będzie chciał zaprezentować społeczeństwu swoją wersję historii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety lepiły się do Zbigniewa Wodeckiego jak muchy! Ale to właśnie ona była jego największą miłością
  2. Cała prawda o mężu Magdy Gessler! Opadnie wam szczęka, jak dowiecie się, gdzie mieszka!
  3. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o programie "Nasz nowy dom"
  4. To będzie przełom ws. strajku nauczycieli? Agata Duda wzięła sprawy w swoje ręce
  5. Szczęka opada do samej ziemi. Zdjęcie wyzwolonej z ubrań pupy Małgorzaty Rozenek skomentował jej mąż
  6. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News