Tadeusz Rydzyk grozi. Ojciec Dyrektor wyparł się wszystkiego

Tadeusz Rydzyk grozi. Ojciec Dyrektor wyparł się wszystkiego Źródło: Fot. YouTube - Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk wciąż wzbudza kontrowersje. Znany duchowny miał ostatnio zaangażować się we wspieranie działalności politycznej jednej z partii, choć sam zdecydowanie odcina się od swoich rzekomych powiązań. Wygląda na to, że ksiądz zamierza podjąć kroki prawne przeciwko tym, którzy będą łączyć go z polityką. Odważnie grozi i wypiera się wszystkiego.

Tadeusz Rydzyk miał wspierać jedną z nowych partii politycznych, tak przynajmniej informowały media. Od dłuższego czasu mówiło się o powiązaniach księdza z partią rządzącą, od której miał dostawać liczne dotacje na rzecz swoich fundacji lub innych spółek. Często pojawiały się nowe dowody, które jasno przedstawiały, że na konta firm powiązanych z księdzem z Torunia trafiały miliony złotych. W ostatnich dniach powstały plotki o rzekomej współpracy Rydzyka z nową partią, ten ponoć zdążył się już odnieść do tych informacji i wszystkiemu stanowczo zaprzeczyć. Jak uważa Tadeusz Rydzyk, są to doniesienia zdecydowanie przesadzone, a za każdą informację o jego aktywnym wspieraniu jakiegokolwiek tworu politycznego można w przyszłości spodziewać się pozwu.

Tadeusz Rydzyk ostro o powiązaniach z polityką

Zarejestrowany został Ruch Prawdziwa Europa, którzy zarządzany będzie przez europosła Mirosława Piotrowskiego. Dowiedzieliśmy się o tym wczoraj, gdy w swoim materiale poinformowała o tym telewizja Trwam. Pojawiły się w nim również słowa, że partia ta nie jest w żaden sposób związana z ojcem Rydzykiem, a sam duchowny ma zacząć pozywać tych, którzy zaczną opisywać twór jako "Partia Rydzyka". W istocie, łączenie nowej partii z księdzem może być dość kontrowersyjne, bowiem on sam nie podejmuje się aktywnego członkostwa, natomiast z ugrupowaniem łączy się wiele osób, które w przeszłości podejmowały współpracę ze znanym duchownym i wspierały go podczas wielu akcji.

Tadeusz Rydzyk grozi pozwami

Nie znamy jeszcze pełnej listy osób, które mają być zaangażowane w działalność Ruchu Prawdziwa Europa, pojawiły się natomiast informacje o tym, że liderem będzie właśnie Mirosław Piotrowski, niegdyś związany z Prawem i Sprawiedliwością, a także, że RPE może zagościć na listach wyborczych już podczas nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nie wiadomo natomiast, czy chodzi o samodzielną walkę o głosy wyborców, czy o działanie w koalicji.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Do tej pory nie zdarzało się, by Tadeusz Rydzyk groził pozwami wobec osób, które twierdzą, że jest on powiązany z jakąś opcją polityczną. Wielokrotnie zarzucano mu współpracę z Prawem i Sprawiedliwością, a wcześniej z Ligą Polskich Rodzin, jednak do tej pory ksiądz unikał tematu jak ognia. Póki co nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat działalności Ruchu Prawdziwa Europa, lecz z pewnością będzie pojawiać się ich coraz więcej w obliczu nadchodzących wielkimi krokami wyborów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. SZOKUJĄCY sekret Huberta Urbańskiego! Chodzi o jego rodzinę, Polacy będą W SZOKU!
  2. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan!
  3. Widzowie Familiady przerażeni. Janowski, Orłoś, teraz Strasburger?
  4. Donald Tusk postąpił jak Jan Paweł II. Przyjaciółka Kaczyńskiego w potrzasku
  5. Zenek Martyniuk okłamał żonę. „Problemy trzeba rozwiązywać we dwoje”
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: WP
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News