Nie tylko rząd daje pieniądze Rydzykowi! Dostał OGROMNE sumy od...
Mateusz Wysokiński - 11 Stycznia 2019

Nie tylko rząd daje pieniądze Rydzykowi! Dostał OGROMNE sumy od...

Tadeusz Rydzyk znów dostał dofinansowanie. Tym razem jednak darczyńcą Ojca Dyrektora nie został PiS, który w przeszłości wielokrotnie wspomagał działania redemptorysty, a jedna z bardziej znienawidzonych przez duchownego instytucji. Czy "pieniądze nie śmierdzą" duchownemu?

Tadeusz Rydzyk to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej. Duchowny, który od lat był związany z działaczami obecnej partii rządzącej, zawsze mógł liczyć na wielką pieniężną zapomogę ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się, że najnowsze datki, które wpłynęły na konto redemptorysty, nie pochodzą jednak z ani jednego rządowego resortu, ani z biura Jarosława Kaczyńskiego.

Tadeusz Rydzyk dostał pieniądze od znienawidzonej instytucji

Organizacją, która postanowiła ostatnio wspomóc działania redemptorysty, jest nie kto inny, jak Unia Europejska, przed którą duchowny wielokrotnie ostrzegał w swoich programach prowadzonych w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Na swoje słynne odwierty i budowę sieci grzewczej redemptorysta dostanie od Brukseli kwotę przewyższającą 30 milionów złotych. Inwestycja, która ostatecznie pochłonie kwotę przekraczającą 60 milionów złotych, jest realizowana skrupulatnie od 10 lat. Na odnawialne źródła energii w postaci źródeł geotermalnych najpierw składali się słuchacze Radia Maryja, a później sami wierzący. Koniec budowy przewidziany jest na 2020 rok.

Kto skorzysta z inwestycji Rydzyka?

Największymi beneficjentami działalności redemptorysty mają być mieszkańcy Torunia, którzy dostaną nowe źródło ciepła. Z pomocą duchownemu ma przyjść państwowa spółka PGE, która dostarczy infrastrukturę pod uruchomienie źródeł.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
GłówneEmerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocieCzytaj dalej
Obecnie na placu budowy inwestycji Rydzyka pracuje 50 osób. Czy tak duże pieniądze ze strony Unii Europejskiej sprawią, że realizacja projektu duchownego będzie jeszcze szybsza? A może sam Rydzyk przeprosi się z urzędnikami z Brukseli, licząc na jeszcze większe pieniądze? Przypomnijmy, że ostatnio założyciel Radia Maryja proklamował wraz z politykami prawicy nową partię polityczną, która w swoich założeniach miała sprzeciwiać się obecnym, "marksistowskim" działaniom Brukseli. Czy ta dotacja otworzy Rydzyka na Unię? A może sam, podążając za rzymską łaciną "pecunia non olet" stwierdzi, że takie środki po prostu należały się mu na inwestycje i przyjęcie nich nie jest moralnie nieuczciwe? Czas pokaże.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kaczyński ma ich totalnie dość! Nikt go jeszcze tak nie wkurzył
  2. Pół Polski oburzone! Nigdy nie darują tego Agacie Dudzie
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
  5. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
 
Zasady rodziny królewskiejRodzina królewska nie ma łatwego życia. Od dziwacznych zasad można zbzikować!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News