Tadeusz Rydzyk, choć oficjalnie nie zarabia i mieszka w zakonnej celi, ma ogromne szczęście do interesów. Redemptorysta kieruje kilkoma firmami i sprawującą nad nimi pieczę fundacją. Telewizja Trwam podwoiła ostatnio swoje zyski.

Gdy na początku lat 90. o. Rydzyk startował z Radiem Maryja, nie wiele wskazywało, że odniesie taki sukces. Zakonnik wracał bowiem do Polski ze swojej posługi w Niemczech bez grosza przy duszy, a pierwsze lata w toruńskim studio spędzał, jak sam to określił, jedząc tylko kanapki.

Po niemal 30 latach działalności radio zajmuje poważną pozycję na rynku i ma swoją własną, ogromną rzeszę słuchaczy. To samo dotyczy Telewizji Trwam, która zarabia więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Jak się okazuje, zyski przedsiębiorstw Fundacji Lux Veritatis szybują w górę, a prym wśród nic wiedzie właśnie TV Trwam. Aż trudno uwierzyć w jej przychody.

Tadeusz Rydzyk ma się z czego cieszyć

Według informacji zawartych w sprawozdaniu finansowym Fundacji Telewizja Trwam zarobiła w 2017 roku dwa razy więcej niż w roku 2016. Stacja kierowana przez o. Rydzyka zarobiła przez te 12 miesięcy niemal 9,5 miliona złotych.

Organizacja zaznacza, że są to w ogromnej mierze przychody z reklam, opłat od operatorów i produkowania na zlecenie różnych treści. Pół miliona z całego zysku zostało uzyskane za granicą.

Średnia oglądalność TV Trwam wynosi obecnie około 30 tys. widzów na minutę, co jest jednak wynikiem gorszym o 29,4 proc. w porównaniu do roku 2016 i daje stacji 0,52 proc. udziału w krajowym rynku.

Nie są to jednak jedyne powodu do zadowolenia, które ma Tadeusz Rydzyk. Jego Fundacja otrzymała aż 30 milionów złotych dobrowolnych datków, a Radio Maryja ma niemal dwa procent udziałów w rynku słuchalności.

Jest to przy tym zła wiadomość dla wszystkich przeciwników imperium medialnego redemptorysty. Wzrost oglądalności i liczby słuchaczy jest bez wątpienia czymś, czego sobie nie życzą.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

Czy uważasz, że media ojca Rydzyka powinny zostać zlikwidowane?

Loading ... Loading ...

10 nieślubnych dzieci, które zdobyły wielką sławę [ZDJĘCIA]

9 kompromitujących wypowiedzi Ryszarda Petru, które rozbawią każdego

źródło: wirtualnemedia.pl

Zobacz również