Ujawniono sprawozdanie finansowe Rydzyka. Treść zwala z nóg!

Ujawniono sprawozdanie finansowe Rydzyka. Treść zwala z nóg! Źródło: Fot. YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk od wielu lat kieruje Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Na jego głowie spoczywa także los Fundacji Lux Veritatis, która kontroluje te media. Treść sprawozdania finansowego organizacji zwala z nóg.

Założona 20 lat temu Fundacja zajmuje się koordynowaniem wszystkich inwestycji, sygnowani nazwiskiem o. Rydzyka. Składają się na nie Radio Maryja, Telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Geotermy Toruń, Uzdrowisko Termy Toruńskie i Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Wszystko to sprawia, że Fundacja radzi sobie doskonale finansowo i może pochwalić się pokaźnymi pieniędzmi. Informacje o tym znalazły się w jej sprawozdaniu finansowym za zeszły rok. Liczby, które możemy tam zobaczyć, zwalają z nóg.

Tadeusz Rydzyk i jego fundacja z doskonałymi wynikami

Zysk Lux Veritatis w ostatnich latach znacząco spadł i wyniósł z zeszłym roku "jedynie" 1,5 miliona złotych. Zwykle wynosił o kilka milionów więcej, a jego motorem napędowym są przede wszystkim słuchacze Radia Maryja i Widzowie Telewizji Trwam. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Fundacja nie posiada żadnych długów, spłaciła wszystkie kredyty, a do jej dyspozycji jest kilkadziesiąt milionów złotych i warte kolejne setki milionów aktywa. Składają się na nie m.in. sprzęt, grunty czy budynki. Ich łączna wartość sięga 182 milionów złotych. Ogółem między 1 stycznia a 31 grudnia 2017 roku fundacja, którą kieruje Tadeusz Rydzyk, osiągnęła przychód niemal 39,5 miliona złotych, z czego największą część, bo niemal 30 milionów, stanowią darowizny od wiernych i słuchaczy. Do tego dochodzi warta 500 tys. złotych flota samochodów, która ulega sukcesywnemu powiększaniu. Tworzą ją pojazdy marki Skoda i Toyota, a urzędnicy wciąż nie doszukali się legendarnego Maybacha, wykreowanego przez przeciwne toruńskiemu redemptoryście media.

Ile zarabia o. Rydzyk?

Choć ma potencjalnie miliony złotych i los Lux Veritatis i jest odbierany jako niezwykle zamożny, oficjalnie nie posiada prawie niczego i mieszka w zakonnej celi. Sprawa bogactwa Rydzyka wciąż pozostaje jednak dyskusyjna, ponieważ choć może mieć skromny bilans konta bankowego, z pewnością przysługują mu wszelkie luksusy związane z prowadzeniem fundacji, radia i telewizji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Antoni Macierewicz miał wypadek. Kierowcy postawiono już zarzuty
  2. Wszyscy mówią o tym, co zrobiła Agnieszka Chylińska. Zaskoczenie na imprezie TVN
  3. Nigdy nie wpisuj tego w Google! Będziesz mieć poważne problemy
źródło: money.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News