Prokuratura bierze się za sprawę Rydzyka. Dwa kartony donosów

Prokuratura bierze się za sprawę Rydzyka. Dwa kartony donosów Źródło: fot. Wikimedia Commons

Ojciec Tadeusz Rydzyk, jak każdy charyzmatyczny lider, ma tak samo wielu albo i więcej przeciwników, niż zwolenników. Chociaż brzmi to nieco fantastycznie, prokuratura będzie teraz badać 1700 donosów, które przesłano do Zbigniewa Ziobry.

Sprawa dotyczy tzw. Konwoju Wstydu, który w ramach antypisowskiej kampanii przeprowadziła Platforma Obywatelska. Kampania polegała na tym, że na mobilny billboardach przez całą Polskę obwożono wizerunki ministrów oraz innych osób, które miały stać się beneficjentami tzw. Dobrej Zmiany. Na jednym z plakatów pojawił się wizerunek redemptorysty z Torunia. Zdaniem PO odkąd PiS przejęło władzę, o. Tadeusz Rydzyk ma zyskiwać milionowe dofinansowania od rządu. Na ile prawdziwe są to zarzuty? Zdaniem zwolenników o. Rydzyka - w ogóle nie są prawdziwe.

O. Tadeusz Rydzyk z wielotysięczną armią obrońców

Zwolennicy toruńskiego zakonnika uznali plakaty za obraźliwe. Dlatego też masowo zaczęli przesyłać do prokuratora generalnego, którym jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skargi. Jeszcze miesiąc temu informowano o ok. 700 donosach. Obecnie wiadomo już, że jest ich 1700.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Cała Polska nie może uwierzyć. Polsat ZAMYKA STACJĘ

Prokuratura Krajowa kompletowała zawiadomienia przez kilka tygodni. Ponieważ sprawa nie jest w gestii PK, toteż zostały przesłane do lokalnej prokuratury w Toruniu. W sumie dwa kartony donosów na organizatorów kampanii PO zostały przesłane do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

Będą zarzuty dla polityków PO?

Na razie jeszcze nie wiadomo, jak potoczy się ta sprawa. Prokuratura Rejonowa będzie badać zawiadomienia zapewne przez mniej więcej miesiąc. - Każde z nich trzeba będzie teraz przeczytać, żeby dowiedzieć się o co chodzi jego autorowi i czego się domaga. Po tej lekturze zostaną podjęte dalsze czynności - informuje Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Jeśli prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Toruniu uznają, że zarzuty są zasadne, wówczas podjęte zostaną czynności wobec organizatorów kampanii. To zaś może oznaczać zarzuty przeciwko działaczom PO, który byli zleceniodawcami kampanii. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Koszmar Komendy trwa! Wezwano go do prokuratury
  2. Doda ucieka z Polski?! Co na to prokurator?
  3. Senator ujawnił działania PiS-u. "Prokuratura znęca się psychicznie nad moją rodziną"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News