Właśnie zostały ujawnione dokumenty z ministerstwa. To są grube miliony, trafiły w ręce Rydzyka

Właśnie zostały ujawnione dokumenty z ministerstwa. To są grube miliony, trafiły w ręce Rydzyka Źródło: Pikio.pl

Tadeusz Rydzyk uzyskał ogromne finansowe wsparcie od ministerstwa. Gigantyczne sumy pieniędzy, jakie zostały przelane na konta jego organizacji, robią wrażenie. Wszystko pokazały dokumenty, które własnie pojawiły się w sieci.

Tadeusz Rydzyk nie może się wypierać, że dostał w swoje ręce ogromne kwoty, które łącznie osiągnęły sumę miliona złotych. Właśnie ujawniono dokumenty, które pokazują, skąd i ile dokładnie dostał Ojciec Dyrektor. Okazuje się, że wszystkie środki zostały przekazane z ministerstwa. Szczegóły sprawy są wstrzasające.

Tadeusz Rydzyk dostał miliony od ministerstwa. Wszystko pokazują dokumenty

Krzysztof Brejza udostępnił na swoim Twitterze zdjęcia dokumentów, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości - Tadeusz Rydzyk dostał od Ministerstwa Środowiska duże kwoty pieniędzy. Choć samo MŚ zaprzecza, aby udzielało jakichkolwiek dotacji na rzecz organizacji prowadzonych przez księdza i nie wie nic o takich wpłatach z jednostek nadzorowanych przez ministerstwo.

Jak wynika z zaprezentowanych treści, wsparcie finansowe przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czyli organ podlegający ministerstwu, choć nie są to państwowe jednostki budżetowe.

Polityk postanowił zadać kilka pytań, na które otrzymał bardzo interesujące odpowiedzi. Okazało się, że wiele podmiotów podlegających Tadeuszowi Rydzykowi dostało środki na najróżniejsze cele. Niektóre z nich są bardzo zaskakujące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ojciec Dyrektor miał prosić o środki na różne cele, na przykład organizację szkoleń czy inne usługi, jak budowa budowę ciepłowni geotermalnej w Toruniu oraz sieć ciepłowniczą dla akademickiego hotelu szkoły wyższej w Toruniu oraz innych budynków związanych z oświatą.

Wyróżniono także środki przeznaczone dla Geotermii Toruń, która powstała z inicjatywy fundacji Tadeusza Rydzyka, Lux Veritatis. Motywacją miała być inwestycja energetyczna, czyli siec geotermalnej. To jednak nie wszystko - resort przyznał się do pokrycia kosztów produkcji konferencji "Żywność darem dla życia i zdrowia", którą pokazano na antenie TV Trwam. Podobnie było z cyklem "Cos wisi w powietrzu", który również pokazał się na antenie tej stacji.

Kwoty były wypłacane po około 100 tysięcy złotych od grudnia 2017 roku. Do dziś suma wszystkich środków, jakie zasiliły konto Rydzyka, wynosi kilka milionów złotych, a konkretnie ponad 27 milionów. Taka kwota dała Tadeuszowi Rydzykowi ogromne możliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: NaTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News