Jan Gross obraził Rydzyka? Jest donos do prokuratury

Jan Gross obraził Rydzyka? Jest donos do prokuratury Źródło: Screenshot z youtube.com/RadioMaryja

Tadeusz Rydzyk został obrażony przez Jana Tomasza Grossa. Przynajmniej tak uważa Ryszard Nowak - szef OKOpSiP (Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą ), który w tej sprawie postanowił wysłać donos do prokuratury.

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny wywołał w mediach kontrowersje. Na jego osobę zwrócono uwagę po tym, jak Ryszard Nowak postanowił zgłosić do prokuratury wypowiedź Grossa (znanego socjologa). Chodziło o słowa, które ten wypowiedział publicznie podczas jednej z konferencji w Paryżu. Redemptorysta został wówczas oskarżony o antysemityzm.

Tadeusz Rydzyk został obrażony?

Jan Tomasz Gross podczas konferencji "Nowa polska szkoła Holokaustu", gdy został zapytany o o. Rydzyka stwierdził, że jest on "zażartym antysemitą", co wywołało na sali salwy śmiechu. Naczelny Rabin Polski po kontrowersjach, jakie pojawiły się w kontekście wystąpienia Jana Tomasza Grossa postanowił odnieść się do całej sprawy. Próbował zająć obiektywne stanowisko.

 - Ta wypowiedź jest niejasna. Jedni mogą ją traktować jako antysemicką, inni nie - uważa Michael Schudrich, czym podzielił się w rozmowie z "Onetem".

Ryszard Nowak uważa jednak, że do bezpodstawnego znieważenia osoby Tadeusza Rydzyka doszło, więc postanowił wysłać w tej sprawie donos. Trafił on bezpośrednio do Prokuratora Generalnego.

 - Najgorsze jest to, że nikt na tej konferencji nie stanął w obronie ojca Tadeusza Rydzyka - żalił się Nowak w "Radiu Maryja".

Co ciekawe - według prawa to o. Tadeusz Rydzyk powinien sam powiadomić prokuraturę o popełnionym przestępstwie. Internauci zastanawiają się, dlaczego do tego nie doszło.

 - Dlaczego to Nowak zamiast Rydzyka zgłosił sprawę do prokuratury? - pytają zdziwieni w social mediach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będziecie płakać! Córka sławnej polskiej piosenkarki została zamordowana. Po tragedii gwiazda zadzwoniła do matki zabójcy!
  2. Wielki polski aktor zmarł tragicznie we własnym mieszkaniu. O tej tragedii mówili wszyscy
  3. Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia

Źródło: Onet

Następny artykuł