To już pewne. Dodatkowe 50 milionów dla Rydzyka

To już pewne. Dodatkowe 50 milionów dla Rydzyka Źródło: screen/YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk angażuje się w kolejne przedsięwzięcie na wielką skalę. Jak się okazało, na jego realizację projektu otrzyma dodatkowe środki. Będzie ogromna kwota.

Tadeusz Rydzyk znów wzbudza kontrowersje. Tym razem przedmiotem publicznej debaty stało się nowe muzeum w Toruniu, które ma być współprowadzone przez Fundację Lux Veritatis. Kierowana przez ojca Tadeusza Rydzyka organizacja będzie miała realny wpływ na funkcjonowanie nowej instytucji kultury. Zakończenie budowy muzeum "Pamięć i Tożsamość" planowane jest na rok 2020.

Największe kontrowersje wzbudzały kwestie finansowe. Niedawno media podawały, że koszt budowy obiektu wyniesie 144,7 mln zł brutto, a Ministerstwo Kultury będzie partycypowało w kosztach. Państwowa dotacja miała wynosić 70 mln zł. Okazuje się, że w ostateczności będzie to znacznie większa kwota.

Tadeusz Rydzyk współprowadzącym nowego muzeum. Dotacja Ministerstwa Kultury będzie większa, niż przypuszczano

Dotacja Ministerstwa Kultury dla nowo powstającego muzeum będzie znacznie większa, niż początkowo przypuszczano. Jak się właśnie okazało, minister kultury Piotr Gliński znacznie zwiększył finansowanie Muzeum. Według oficjalnych informacji, projekt, w który angażuje się ojciec Tadeusz Rydzyk, otrzyma dodatkowe 50 mln.

To już pewne. Ministerstwo Kultury przyznało muzeum dotację w wysokości 117 mln zł. Ta decyzja przeczy wcześniejszym zapewnieniom resortu, że kwota nie przekroczy planowanych 70 mln. Oburzenie społeczne wzrasta, a Ministerstwo tłumaczy swoją decyzję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ministerstwo wydało oświadczenie. Oburzenie społeczne wzrasta

Ministerstwo Kultury wydało oświadczenie, w którym tłumaczy zwiększenie dotacji na nowy obiekt:

- Aktualizacja kwoty wynika z sytuacji na rynku inwestycji, w szczególności inwestycji muzealnych oraz realnych kosztów realizacji przedsięwzięcia – czytamy w oficjalnym komunikacie.

W praktyce oznacza to, że całe wynagrodzenie netto dla wykonawcy zostanie pokryte z publicznych środków. Grunt oraz eksponaty, czyli tzw. "wkład niefinansowy", ma wnieść Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk.

Muzeum "Pamięć i Tożsamość" będzie poruszać między innymi temat ratowania ludności żydowskiej przez Polaków w okresie niemieckiej okupacji. Wiele osób obawia się, że ojciec Tadeusz Rydzyk chce w ten sposób propagować swoją wersję historii. Oburzenie społeczne w związku z nową inwestycją wzrasta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

źródło: INN Poland

 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News