Tadeusz Rydzyk
Youtube.com/Heavymetal3
Mikołaj Pilecki - 30 Listopada 2018

Rydzyk byłby dumny. Były mąż Górniak terroryzuje współwięźniów

Tadeusz Rydzyk, najbardziej obrotny z polskich księży, w swojej działalności medialnej ma interes nie tylko finansowy. Radio i telewizja to przede wszystkim instrumenty propagandowe, jakkolwiek to rozumieć. Okazuje się, że były mąż Edyty Górniak terroryzuje nimi współwięźniów.

Tadeusz Ryzyk założył Radio Maryja na samym początku lat 90. Jak sam opowiadał w wywiadach, początki stacji były bardzo ciężkie i wiązały się z pracą po kilkanaście godzin i jedzeniem tylko kanapek. Zakonnik startował z rozgłośnią bez grosza przy duszy i niemal całkowitym brakiem środków na rozwój. Teraz pierwsze tak wielkie medium katolickie w Polsce ma się doskonale i jest nie tylko mocnym graczem na rynku, ale także ważnym elementem krajobrazu kulturowego i politycznego Polski. O Radiu Maryja krążą różne opinie i albo się je kocha, albo się go nienawidzi. Znając niechęć pewnej szczególnej grupy, którą wywołuje u niej Tadeusz Rydzyk i jego media, można jej porządnie napsuć krwi.

Tadeusz Rydzyk byłby dumny

Wiedząc o skrajnych emocjach, jakie potrafi wywołać zwykłe "szczęść Boże", były mąż Edyty Górniak postanowił sprawdzić, jak czuć będą się jego współwięźniowie, gdy zaserwuje im się audycję spod znaku "katolickiego głosu w Twoim domu". Dariusz K., który odsiaduje wyrok 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, szybko uzyskał pożądany efekt swojego eksperymentu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Hubert Urbański"Milionerzy": Widzów zamurowało! Nikt nie spodziewał się takich pytańCzytaj dalej
Jak dowiedział się "Super Express" od jednego z osadzonych w tym samym zakładzie co K., muzyk pracuje w więziennej rozgłośni i to on decyduje o tym, czego słuchać będą przestępcy. - Darek obsługuje radiowęzeł. Puszcza nam Radio ZET i RMF FM. Raz na pół dnia włączył Radio Maryja, więc jak łatwo się domyślić, więźniowie nie byli zadowoleni - ujawnia jeden z więźniów.

Dariusz K. zabił starszą kobietę

W lipcu 2014 roku Dariusz K. potrącił swoim samochodem staruszkę wracającą spokojnie od swojej rodziny. Kobieta przechodziła przez pasy zgodnie z przepisami, gdy pędzący swoim autem muzyk uderzył w nią. K. był pod wpływem kokainy i nawet nie udzielił staruszce pomocy. Ofiara wypadku zmarła, a sprawca trafił do aresztu. W 2017 roku został skazany na 6 lat bezwzględnego więzienia o charakterze półzamkniętym.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramatyczny apel dziennikarki TVN. Prosi o modlitwę, fani są podzieleni
  2. Gwiazda Na wspólnej pozwała Polskę! Ma dość, przez to umierają ludzie
  3. Przykre. Edyta Górniak miała dostać ultimatum od chłopaka
  4. Ile zarabia Ewa Farna? Zarobki gwiazdy to kosmos
  5. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
ZAMIANA
Hubert Urbański"Milionerzy": Widzów zamurowało! Nikt nie spodziewał się takich pytańCzytaj dalej
źródło: pudelek.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News