Rydzyk wezwał Ziobrę. Będą kary za obrażanie toruńskiego księdza

Rydzyk wezwał Ziobrę. Będą kary za obrażanie toruńskiego księdza

Happening w Toruniu będzie miał swoje poważne konsekwencje. Ojciec Tadeusz Rydzyk stwierdził, że biorące w nim udział feministki za obelgi skierowane w jego imieniu powinny ponieść karę. Sprawa trafiła do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. Jakie kary czekają skandujących uczestników?

Niecodzienny happening wzbudził wiele kontrowersji. Nie tylko słowa skandowane przez maszerujące kobiety, ale także ich wizerunek i cały wystrój nietypowej "procesji". Manifestacja odbyła się z okazji 73. urodzin ojca Rydzyka, jednak nie trzeba wspominać, że biorące w nim udział feministki nie są zwolennikami duchownego. Ich sposób na "uczczenie" dnia urodzin może być powodem srogich kar.

Tadeusz Rydzyk znieważony. Doszło do profanacji!

- Nie może być tak, że przychodzi grupa pikietujących, obraża wielokrotnie bardzo mocnymi słowami o. Tadeusza Rydzyka, ale również Radio Maryja. Tym kobietom się wydaje, że mogą to robić, ale na szczęście o. Rydzyka broni prawo polskie, które wyraźnie mówi, że nie można znieważać człowieka; a w tym momencie znieważono też Kościół katolicki - przedstawia przed Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobro przewodniczący Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą, Ryszard Nowak. To właśnie na wezwanie pana Nowaka ma zostać wszczęty proces przeciwko feministkom z happeningu. Kobiety skandowały między innymi takie hasła, jak: "Radio Maryja syczy jak żmija", "Precz z Rydzykiem, obłudnikiem" oraz "Rydzyk, Ty pazerna kanalio!". Według Ryszarda Nowaka doszło również do jawnej profanacji. Przemarsz feministek wyglądał jak procesja Bożego Ciała. Jeden z uczestników przebrał się za księdza, ale w ręku zamiast wizerunku Maryi, trzymał rysunek damskich narządów rozrodczych. Kolejny uczestnik, cały ubrany na czarno, nosił wysoko uniesiony krzyż. Happening według Nowaka był przesadzony, oburzający i obrażał uczucia religijne chrześcijan. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Awantura w Sejmie! Terlecki poniżony, zaatakowano jego wygląd
  2. Dzieje się! Tysiące Polaków wyszło na ulice Warszawy!
  3. Ksiądz nakręcił film, jak uprawia seks z innym mężczyzną. Na ołtarzu w Kościele
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News