Rydzyk atakuje PiS! Ruch Europa-Christi zapowiada start w kampanii

Rydzyk atakuje PiS! Ruch Europa-Christi zapowiada start w kampanii Źródło: youtube.com/GalAnonim35

Tadeusz Rydzyk i jego współpracownicy z Ruchu Prawdziwa Europa-Europa Christi coraz ostrzej podsumowują ostatnie lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Rozbrat między PiS a politycznym zapleczem ojca Rydzyka jest coraz bliższy. Komentatorzy polityczni nie mają wątpliwości, że drogi Rydzyka i Kaczyńskiego rozchodzą się przez kolejne wybory - do Parlamentu Europejskiego.

Tadeusz Rydzyk uchodził przez lata jako jeden z wiernych sojuszników PiS. Jeszcze w 2015 roku w mediach przychylnych i powiązanych z osobą duchownego mogliśmy znaleźć artykuły zachęcające do głosowania na kandydatów PiS. Pierwsze poróżnienie nastąpiło w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Tadeusz Rydzyk idzie na konfrontację z PiS? W bliskich mu mediach partia Kaczyńskiego obrywa coraz mocniej

Dziś komentatorzy polityczni nie mają wątpliwości, że rozbrat między środowiskiem politycznym Rydzyka i Kaczyńskim jest przesądzony. Już pod koniec ubiegłego roku media obiegła wiadomość, że bliski człowiek redemptorysty, europoseł z Lublina Mirosław Piotrowski, zapowiada utworzenie Ruchu Prawdziwa Europa-Europa Christi, który pójdzie w wyborach do PE z hasłami odnowy wartości chrześcijańskich.

Mimo sądowych zawirowań z rejestracją, ruch został już oficjalnie zgłoszony. Jego zaplecze kadrowe mają stanowić ludzie powiązani z osobą o. Rydzyka. To kolejny dowód w sprawie - niemogący angażować się w politykę duchowny ma istotny wpływ na kształt inicjatywy politycznej.

Geneza rozbratu Rydzyka i Kaczyńskiego

Oddzielna lista skutkuje jednak coraz ostrzejszym poróżnieniem z PiS. Jak pisze Wirtualna Polska, media powiązane z o. Rydzkiem coraz ostrzej podsumowują ostatnie lata rządów partii Kaczyńskiego. Zamiast pochwały czytamy o "demoralizujących treściach TVP", czy "nieuznaniu znieważenia o. Tadeusza Rydzyka". Podnosi się też zarzut do PiS za obawę przed zaostrzeniem prawa aborcyjnego.

Nawet mniej wgłębieni w polską politykę i media obserwatorzy przekonują, że ostra krytyka to najlepszy dowód na początek walki wyborczej. Choć jeszcze niedawno politycy PiS nawoływali do tego, by "przyjaciele z Torunia z nami konkurowali", to dziś rozłam jest przesądzony.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czytamy, że o rozbracie świadczył też brak porozumienia Piotrowskiego z PiS. Europoseł dwa razy wchodził do PE z list tej partii, ale tym razem nie uzyskał porozumienia z lubelskim PiS. Po fiasku rozmów rozpoczął poszukiwać ludzi do własnej, powiązanej z o. Rydzykiem, inicjatywy.

"Nasz Dziennik" nie cofa się przed ostrymi artykułami, w których wymierza policzek rządom PiS. Świadczy o tym akcent "bierności ws. apelu byłych więźniów Auschwitz (domagali się przeprosin od niemieckich mediów za używanie sformułowania "polskie obozy zagłady").

Najlepsze newsy dnia:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

źródło: Wirtualna Polska, Nasz Dziennik

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu