Tadeusz Rydzyk apel
YouTube Radio Maryja
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Pojawił się pilny apel Tadeusza Rydzyka. Wiele osób dogłębnie oburzonych

Tadeusz Rydzyk postanowił pilnie zaapelować do wszystkich wiernych. Po raz kolejny w kontrowersyjny sposób wypowiedział się na temat dużej grupy Polaków. Jego słowa wywołały ogromne oburzenie.

Tadeusz Rydzyk już wcześniej komentował protesty Polek, rzecz jasna, nie ukrywając, iż nie podoba mu się podważanie przez społeczeństwa wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wywołał oburzenie w całym kraju. Tym razem wydał pilny apel do wiernych. Jego słowa wzbudziły oburzenie części społeczeństwa.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk pilnie zaapelował do wiernych. Oburzające słowa

Strajk Kobiet nadal trwa. Dziś, 30 października, odbywa się największy do tej pory protest. Demonstranci tym razem tłumnie zjeżdżają do stolicy. Tymczasem ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował do wiernych o udział w mszach świętych, modlitwę, a także post. Jego zdaniem, miałoby to wynagrodzić "bluźnierstwa i ataki na kościoły", czy "satanistyczną agresję".

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wzbudził ogromne wzburzenie wśród Polek oraz Polaków w całej Polsce. Zgodnie z wydaną decyzją, przerwanie płody w przypadku stwierdzenia ciężkich oraz nieodwracalnych wad płodu, jest niezgodne z konstytucją. Na ulicach polskich miast od ośmiu dni codziennie słychać głosy sprzeciwu wobec skandalicznej zmiany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

W czwartek protesty w Warszawie zebrały się pod siedzibą Telewizji Polskiej, dziś natomiast do Warszawy zjeżdżają manifestanci z całego kraju.

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyła się tymczasem nowenna. Miałaby ona wynagrodzić bluźnierstwa oraz ataki na kościoły w Polsce, które od kilku dni tak skrzętnie są strzeżone przed zobojętniałymi wobec ich murów demonstrantami.

Jak informuje Radio Maryja, msze święte będą odbywały się codziennie, aż do 6 listopada o godzinie 18.00. Na stronie Radia Maryja natomiast pojawiła się zachęta do postu o chlebie i wodzie.

- Po Eucharystii zaplanowano suplikację, litanię do św. Jana Pawła II i różaniec wynagradzający za zniewagę Kościoła - napisano na stronie internetowej rozgłośni toruńskiego redemptorysty. Podczas nowenny szczególnym dniem ma być piątek - organizatorzy zachęci, by to właśnie w tym dniu pościć o chlebie i wodzie. Sam ojciec Rydzyk zachęcił do modlitwy, wspominając o rzekomej "satanistycznej agresji"

- W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny Mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy - cytowało słowa Tadeusza Rydzyka Radio Maryja.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Duchowny miał również zachęcać wiernych do zamawiania "wynagradzających mszy w swoich parafiach" - pisze Radio Zet. Miał on zwrócić szczególną uwagę na to, by brały w nich udział dzieci, młodzież oraz studenci.

Słowa Tadeusza Rydzyka wywołały ogromne oburzenie. Nazywa osoby sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego "bluźniercami" czy nawet "satanistami". Postawa duchownego może mieć jednak skutek zupełnie odwrotny do oczekiwanego. Wśród młodzieży coraz częściej słyszy się chociażby o chęci dokonania apostazji. W dodatku wielu katolików wspiera protesty. W związku z tym słowa duchownego mogą wywołać raczej niechęć do kościoła aniżeli tłumne gromadzenie się w nim i zamawianie wynagradzających mszy świętych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pseudowłaściciel pogrzebał psa żywcem. Zwierzę nie dało za wygraną
  2. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. CD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikę
  7. Babcia kroiła cebulę i zalewała jednym składnikiem. Przeziębienie znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News