Tadeusz Rydzyk w żałobie
Pixabay.com ScorpionD
Bartłomiej Cieślak - 30 Października 2020

Wielka żałoba w Radiu Maryja. Wiadomość o śmierci wstrząsnęła wszystkimi, ogromna strata

Tadeusz Rydzyk i zapewne większość pracowników Radia Maryja są w żałobie. Informacje o śmierci niezwykle ważnej dla nich osoby właśnie obiegły media. Wyjątkowo smutne.

Tadeusz Rydzyk musi pogodzić się z ogromną stratą. Niewątpliwie przeżywa w tej chwili głęboką żałobę, bowiem media obiegła właśnie informacja o śmierci jego bliskiego przyjaciela, a zarazem ważnego współpracownika. Zmarły był jednym z największych autorytetów środowiska Radia Maryja.

Dramat. Rafał Trzaskowski przekazał wiadomość, sytuacja jest krytycznaDramat. Rafał Trzaskowski przekazał wiadomość, sytuacja jest krytycznaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk w żałobie

Tadeusz Rydzyk stracił bliskiego przyjaciela. Biskup Józef Zawitkowski, bp pomocniczy senior diecezji łowickiej, nie żyje. Episkopat Polski o śmierci duchownego poinformował w czwartek, 29 października. Trzynaście dni wcześniej biskup trafił do szpitala, pojawiały się nawet apele o modlitwę w jego intencji. Niestety, po niespełna dwóch tygodniach przekazano wiadomość o jego śmierci.

Biskup Zawitkowski zmarł w wieku 81 lat. Urodził się 23 listopada 1938 roku w Wale. Na księdza wyświęcił go 20 maja 1962 roku w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski. W 1990 roku ks. Zawistowski został wyświęcony na biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej, a dwa lata później został biskupem pomocniczym nowoutworzonej diecezji łowickiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Słuchaczom polskiego radia był znany nie tylko z Radia Maryja, ale także z Polskiego Radia. Trzeba wiedzieć, że ks. Zawitkowski już od 1980 roku wygłaszał kazania z kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przez 26 lat wygłosił ich aż 140.

Smutek w Radiu Maryja

Nie da się ukryć, że śmierć biskupa Zawitkowskiego to ogromny cios dla Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja. Duchowny wielokrotnie gościł w toruńskiej rozgłośni, to on jest autorem jednej z najbardziej znanych pieśni Radia Maryja – „Abyśmy byli jedno”, a także pieśni eucharystycznej „Panie dobry jak chleb”. Był również nie tylko współpracownikiem, ale też przyjacielem ojca Rydzyka.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Sprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

- Biskup wielokrotnie publikował na łamach „Naszego Dziennika”. Wspierał Czytelników dobrym słowem. Zawsze zatroskany o sprawy Kościoła i Ojczyzny – napisał kojarzony z toruńską rozgłośnią „Nasz Dziennik”.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  2. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: SE

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News