Znany ksiądz nie wytrzymał, bez pardonu wygarnął Rydzykowi. "Wydoił emerytów i rencistów z pieniędzy"

Znany ksiądz nie wytrzymał, bez pardonu wygarnął Rydzykowi. "Wydoił emerytów i rencistów z pieniędzy" Źródło: Screen/Youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk ma równie dużo zwolenników, co przeciwników. Znany ksiądz ewidentnie należy do tych drugich i postanowił podzielić się swoją opinią na temat ojca dyrektora. Zarzuca mu, że "wydoił emerytów i rencistów z pieniędzy".

Tadeusz Rydzyk to jak wiadomo postać bardzo kontrowersyjna, która w całym polskim społeczeństwie wzbudza skrajne reakcje. Redemptorysta stacjonujący w Toruniu ma bardzo wielu zwolenników, ale również sporą grupę zażartych przeciwników. Ten słynny duchowny nie wytrzymał i wygarnął ojcu dyrektorowi co myśli o jego działalności. 

Tadeusz Rydzyk otoczony kultem

Tadeusz Rydzyk zbudował w naszym kraju swoiste imperium, a także zebrał ogromną rzeszę wyznawców, w większości słuchaczy Radia Maryja, która otoczyła jego osobę kultem. Złośliwi twierdzą, że redemptorysta jest dużo lepszym biznesmenem niż duchownym. 

Inny słynny ksiądz, Wojciech Lemański, bez pardonu wyraził swoją opinię na temat Rydzyka za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie brakowało bardzo mocnych i obraźliwych słów. Duchowny ewidentnie nie wytrzymał i poczuł potrzebę podzielenia się swoimi refleksjami z innymi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zarzuty wobec Rydzyka 

Ks. Lemański jest postacią bardzo szanowaną i cenioną wśród środowisk katolickich, które wychylone są w kierunku bardziej postępowych i liberalnych poglądów. Bardzo często dzieli się on swoimi przemyśleniami na swoim profilu na Facebooku. Tym razem do reakcji sprowokował go wywiad z Tadeuszem Rydzykiem, zamieszczonym w tygodniu "W Sieci". 

Rozmowę przeprowadził Michał Karnowski, dziennikarz, którzy słynie ze swojego poparcia dla partii rządzącej, co Lemański podkreśla w swoim wywodzie. Duchowny zarzucił Rydzykowi cwaniactwo i żerowanie na dobroci ludzi. Nazwał go również miernotą. 

- (...)cwany zakonnik, który wydoił emerytów i rencistów z pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej, a obecnie na potęgę doi państwową kasę. Bez żenady, bez ogródek spijają sobie z dzióbków - napisał z wyczuwalnym obrzydzeniem Wojciech Lemański. 

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia
2. Pies był u skraju życia, poszedł na jeden z ostatnich spacerów. Na polanie w poruszający sposób "powiedział" opiekunce, że zaraz umrze

Tadeusz Rydzyk najprawdopodobniej zignoruje te słowa, bo nie ma on w zwyczaju brać udziału w dyskusjach w mediach społecznościowych. Jego wielbiciele też raczej nie przejmą się wypowiedzią Lemańskiego. Jak widać ojciec dyrektor ma również wielkich przeciwników nawet w samym Kościele katolickim. Jest to kolejny przykład gigantycznych podziałów, jakie zaistniały w tej instytucji. 

Źródło: Facebook/Wojciech Michał Lemański 

Najlepsze newsy dnia:

  1. WIEMY, co w końcu z 13. i 14. emeryturą. Rzecznik rządu zdradza szczegóły projektu
  2. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
  3. Bardzo smutna wiadomość. 2-letnia córka gwiazdora, którego hity znają tysiące osób, zmarła na jego oczach
  4. Apel rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach mamy i jej trzech małych córek. Polsat przekazał smutne informacje
  5. Nagle wstał i na żywo zaczął pokazywać wszystkie tajemnice własnego domu. Twierdzi, że kontaktuje się ze zmarłymi

Źródło: Facebook/Wojciech Michał Lemański

Następny artykuł