Ksiądz u Rydzyka przekonuje, że na mszy nie da się zarazić. Zachęca do przychodzenia do kościołów

Ksiądz u Rydzyka przekonuje, że na mszy nie da się zarazić. Zachęca do przychodzenia do kościołów Źródło: screen trwam

Tadeusz Rydzyk w programie w swojej katolickiej telewizji gościł księdza, który zachęca Polaków do udziału w mszach świętych. Duchowny jest przekonany, że w kościele nie ma ryzyka, by zarazić się koronawirusem.

Tadeusz Rydzyk w telewizji Trwam emituje msze święte, które mają sprawić, że wierni mogą wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu. Sytuacja w kraju i obostrzenia wydane przez rząd dla jednego duchownego nic nie znaczą i zachęca, by wierni gromadzili się w kościołach w całym kraju. Duchowny argumentuje swoją wypowiedź tym, że podczas mszy nie można zarazić się koronawirusem. 

"Rozmowy niedokończone" w stacji Trwam. Ksiądz zachęca do udziału w mszach

Podczas ostatniego nagrania, które zostało wyemitowane na antenie telewizji Trwam w programie "Rozmowy niedokończone", jednym z gości był ksiądz Guz. Rozmowa, która pojawiła się na żywo, dotyczyła sytuacji w kraju. Dziś, jak wiadomo, wszelkie zgromadzenia powyżej dwóch osób zostały zakazane. Jedynym wyjątkiem jest msza święta i ceremonia pogrzebowa, gdzie może przebywać do pięciu osób. 

- Przyjście na modlitwę, czy na przykład spotkanie sakramentalne, to Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty. Jego bytowość jest święta, zarówno w boskości, jak i w wymiarze człowieczeństwa - przekazał ksiądz Guz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Duchowny odniósł się także do pojawiających się informacji, że ksiądz udzielający komunii świętej może zarażać. Ksiądz Guz nie zgadza się z tymi wiadomościami. Jego zdaniem nie ma takiej możliwości, by w tym czasie doszło do zarażenia. 

- Kapłan ma umyte ręce nie tylko w takim stopniu, jakiego wymaga minister zdrowia, ale także kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, a zatem żadne udzielanie komunii do ust nie zagraża Polakom zarażeniem się wirusem. Jest to akt święty, który nie jest miejscem rozprzestrzeniania wirusa - przekazał ksiądz Guz. 

Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc wiernych

Tadeusz Rydzyk nie odniósł się w żaden sposób do wypowiedzi księdza Guza, które pojawiły się na antenie telewizji Trwam. Jedyny apel, jakim ostatnio podzielił się ze swoimi wiernymi, były to słowa, które dotyczyły tego, że w obecnej sytuacji Polacy powinni pomyśleć o księżach i wesprzeć ich finansowo. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

Słowa, które pojawiły się w programie u Tadeusza Rydzyka, wywołały niemałe zamieszanie w sieci. Nikt nie może zrozumieć, dlaczego stanowisko księdza Guza jest tak odmienne od oficjalnego stanowiska ministra zdrowia i polskiego rządu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  2. Kiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? UEFA podała ważną informację
  3. Padł smutny rekord. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje o ofiarach koronawirusa
  4. Oryginalny przepis z czasów PRL-u. Galaretkowiec na mleku jest bardzo prosty, a smakuje niebiańsko
  5. Znalazłeś u siebie taką monetę? Tylko pozornie jest zwyczajna, można dostać za nią fortunę
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

źródło: telewizja trwam

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News