Tadeusz Rydzyk ksiądz
screen trwam
Aneta Wasilewska - 30 Marca 2020

Ksiądz u Rydzyka przekonuje, że na mszy nie da się zarazić. Zachęca do przychodzenia do kościołów

Tadeusz Rydzyk w programie w swojej katolickiej telewizji gościł księdza, który zachęca Polaków do udziału w mszach świętych. Duchowny jest przekonany, że w kościele nie ma ryzyka, by zarazić się koronawirusem.

Tadeusz Rydzyk w telewizji Trwam emituje msze święte, które mają sprawić, że wierni mogą wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu. Sytuacja w kraju i obostrzenia wydane przez rząd dla jednego duchownego nic nie znaczą i zachęca, by wierni gromadzili się w kościołach w całym kraju. Duchowny argumentuje swoją wypowiedź tym, że podczas mszy nie można zarazić się koronawirusem.

żona i dziecko,Nagle stracił ukochaną żonę i córeczkę, pokazał pośmiertnie wykonane zdjęcia. Powód poraża, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

"Rozmowy niedokończone" w stacji Trwam. Ksiądz zachęca do udziału w mszach

Podczas ostatniego nagrania, które zostało wyemitowane na antenie telewizji Trwam w programie "Rozmowy niedokończone", jednym z gości był ksiądz Guz. Rozmowa, która pojawiła się na żywo, dotyczyła sytuacji w kraju. Dziś, jak wiadomo, wszelkie zgromadzenia powyżej dwóch osób zostały zakazane. Jedynym wyjątkiem jest msza święta i ceremonia pogrzebowa, gdzie może przebywać do pięciu osób.

- Przyjście na modlitwę, czy na przykład spotkanie sakramentalne, to Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty. Jego bytowość jest święta, zarówno w boskości, jak i w wymiarze człowieczeństwa - przekazał ksiądz Guz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MetamorfozaWszyscy śmiali się z jej wyglądu. Po 8 latach gorzko pożałowali swoich słówCzytaj dalej

Duchowny odniósł się także do pojawiających się informacji, że ksiądz udzielający komunii świętej może zarażać. Ksiądz Guz nie zgadza się z tymi wiadomościami. Jego zdaniem nie ma takiej możliwości, by w tym czasie doszło do zarażenia.

- Kapłan ma umyte ręce nie tylko w takim stopniu, jakiego wymaga minister zdrowia, ale także kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, a zatem żadne udzielanie komunii do ust nie zagraża Polakom zarażeniem się wirusem. Jest to akt święty, który nie jest miejscem rozprzestrzeniania wirusa - przekazał ksiądz Guz.

Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc wiernych

Tadeusz Rydzyk nie odniósł się w żaden sposób do wypowiedzi księdza Guza, które pojawiły się na antenie telewizji Trwam. Jedyny apel, jakim ostatnio podzielił się ze swoimi wiernymi, były to słowa, które dotyczyły tego, że w obecnej sytuacji Polacy powinni pomyśleć o księżach i wesprzeć ich finansowo.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

Słowa, które pojawiły się w programie u Tadeusza Rydzyka, wywołały niemałe zamieszanie w sieci. Nikt nie może zrozumieć, dlaczego stanowisko księdza Guza jest tak odmienne od oficjalnego stanowiska ministra zdrowia i polskiego rządu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  3. Kiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? UEFA podała ważną informację
  4. Padł smutny rekord. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje o ofiarach koronawirusa
  5. Oryginalny przepis z czasów PRL-u. Galaretkowiec na mleku jest bardzo prosty, a smakuje niebiańsko
  6. Znalazłeś u siebie taką monetę? Tylko pozornie jest zwyczajna, można dostać za nią fortunę
  7. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

PaznokcieWażny apel pielęgniarki ws. koronawirusa. Nikt o tym nie mówi, szczególne niebezpieczeństwo dla kobietCzytaj dalej

źródło: telewizja trwam

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News