Ujawniono ile Tadeusz Rydzyk płaci swoim pracownikom. Wielu Polaków może tylko pomarzyć o takich pieniądzach

Ujawniono ile Tadeusz Rydzyk płaci swoim pracownikom. Wielu Polaków może tylko pomarzyć o takich pieniądzach Źródło: YouTube - Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk starał się zatajać dane dotyczące finansów w jego firmach. Utrzymanie ich w tajemnicy jest jednak niemożliwe. Wiemy, ile zarabiają jego pracownicy. Niektórzy Polacy nie mogą liczyć na tak wysokie zarobki.

Tadeusz Rydzyk często stara się ukrywać różne fakty o swojej działalności. Dzięki temu nie znamy szczegółów funkcjonowania nie tylko Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, ale również fundacji prowadzonych przez znanego duchownego. Lux Veritatis i Nasza Przyszłość zbierają mnóstwo pieniędzy, ale zatrudniają również bardzo wiele osób. Do tej pory nie było wiadomo zbyt wiele na temat warunków pracy w wymienionych firmach.

Dziennikarze dotarli jednak do danych dotyczących zarobków ludzi, którzy działają na rzecz fundacji Tadeusza Rydzyka. Okazuje się, że mogą oni liczyć na niemałe pensje. Pozazdrościć mógłby im niejeden Polak. Wszystkie dane zostały opublikowane, w związku z czym wiemy, ile wynosi średnie wynagrodzenie w firmie oraz jak wygląda praca zarządu obu spółek. Wiele osób nie kryje swojego zaskoczenia.

Tadeusz Rydzyk ukrywa pewne dane dotyczące zarobków

Redemptorysta unikał wypowiadania się o zarobkach we wszystkich swoich firmach niczym ognia. Tadeusz Rydzyk nie lubi wypowiadać się na ten temat, bo wie, że nie cieszy się zbyt wysokim szacunkiem wśród ludzi właśnie przez to, że regularnie zalicza korzyści finansowe dzięki współpracy ze spółkami państwowymi. To bardzo nie podoba się niektórym obywatelom.

Dziennikarze dotarli jednak do wiadomości na temat zarobków pracowników fundacji, w których działa Rydzyk. Okazuje się, że pracownicy, który w nich działają, nie muszą martwić się niskim wynagrodzeniem. Średnia pensja w Lux Veritatis i Naszej Przyszłości wynosi ponoć aż siedem tysięcy złotych. Co ciekawe, zgodnie z oficjalnymi danymi zarządy fundacji nie pobierają wynagrodzeń.

Tadeusz Rydzyk działa w dwóch fundacjach

Co roku na wynagrodzenia przeznaczane jest ponoć niemal 5,5 miliona złotych, co może zdziwić wiele osób. Okazuje się, że praca w fundacji znanego duchownego jest naprawdę opłacalna i może zainteresować niektóre osoby w związku z ujawnieniem tych danych przez dziennikarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W obu fundacjach pracują łącznie 83 osoby, jednak znacznie większe zarobki można uzyskać w Lux Veritatis, czyli większej z nich. To właśnie ta spółka była wcześniej przedmiotem dyskusji na temat otrzymywania pieniędzy od państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka. Była uwielbiana przez miliony. Fani są zdruzgotani 
  2. Pan młody stanął przed ołtarzem ze swoją narzeczoną. Nagle odwrócił się i wyznał miłość innej kobiecie na oczach wszystkich gości
  3. Pijesz kawę? Ta informacja zwali cię z nóg
  4. Marcinkiewicz wpadł po same uszy. Po jego ostatnich słowach, była żona składa pozew
  5. Nie żyje znany dziennikarz TVP. Przygnębiające doniesienia
  6. Tak wygląda grób ojca Dawidka tydzień po pogrzebie. Posępny widok

Źródło: Dziennik Toruński Nowości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News