Tadeusz Rydzyk o aborcji
youtube.com Radio Maryja
Irmina Jach - 26 Października 2020

Tadeusz Rydzyk ostro skomentował protesty Polek. Nie darują mu

Tadeusz Rydzyk postanowił odnieść się do protestów, które są organizowane w całej Polsce po kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z polską Konstytucją. Toruński redemptorysta nie przebierał w słowach, pokusił się o bardzo ostrą wypowiedź. Polki mu tego nie wybaczą.

Tadeusz Rydzyk, jeden z najwierniejszych przyjaciół partii Prawo i Sprawiedliwość wśród duchownych, zabrał głos na temat protestów Polek, które w ostatnich dniach organizowane są w każdym polskim mieście. Duchowny nie ukrywa, że nie podoba mu się to, że społeczeństwo podważa zasadność wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zdecydował się na surową krytykę wobec Polek.

Dobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaDobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk skrytykował postępowanie Polek

- Widzę co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem TK o niezgodności z konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak Trybunał orzekł. I za to też dziękujemy. W związku z tym co ta strona lewicowo-liberalna (robi), zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią w UE niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa - mówił Tadeusz Rydzyk podczas audycji w Radio Maryja.

Toruński redemptorysta zachęcał Polaków do uważnych przemyśleń na temat tego "skąd to idzie, jak to jest zorganizowane w całym świecie to działanie przeciwko życiu, działanie przeciwko normalności, działanie przeciwko naturze ludzkiej".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

- Zobaczcie, co się dzieje. Ta strona - powiedziałbym - antykatolicka co wyprawia, żeby wyrwać wiarę, żeby wyrwać umiłowanie drogi bożej, przykazań. Na przykład te wszystkie marsze, które teraz robią itd. To o co tutaj chodzi - "róbta co chceta", "hulajta, piekła nie ma", "twoje ciało należy do ciebie i możesz robić co chcesz"? - pytał retorycznie duchowny.

Tadeusz Rydzyk żalił się, że ma wrażenie, że współczesne społeczeństwo nie pamięta już o istnieniu Boga. Podkreślił, że życie bez wiary jest duchowym samobójstwem, degradacją osobowości, pójściem w kierunku piekła oraz wyborem wiecznego potępienia. Dyrektor Radia Maryja pożalił się też, że na przejściu dla pieszych prowadzącym w kierunku toruńskiej rozgłośni ktoś umieścił hasło "Piekło kobiet".

- O, piekło to dopiero będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Ducha Świętego, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga. Nikomu tego nie życzę, tego piekła. No, mądremu dość - skomentował filozoficznie Tadeusz Rydzyk.

Zarówno w Toruniu, jak i innych polskich miastach, niedziela była kolejnym dniem protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W mieście, w którym mieszka Tadeusz Rydzyk, demonstracja rozpoczęła się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, a następie przybrała formę spaceru głównymi ulicami miasta. Ostatecznie uczestnicy zjawili się pod siedzibą Radia Maryja.

Polacy, którzy zgromadzili się pod budynkiem rozgłośni, nie szczędzili krytyki wobec najbogatszego duchownego w Polsce. Pod adresem Tadeusza Rydzyka posypały się liczne wyzwiska, mocne hasła, wulgarne gesty i nawoływania do ustąpienia ze stanowiska.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził

2. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”

3. Krzysztof Krawczyk wprawił wszystkich w osłupienie. Zdradził, jaką emeryturę dostaje

W ubiegły czwartek, 22 października, Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę.

Polki są zrozpaczone faktem, że władza zamierza ingerować w tak intymne kwestie jak życie, zdrowie i wolność osobista. Następne dni upłyną pod znakiem kolejnych protestów. Już dziś o godzinie 16:00 protestujący będą blokować drogi na terenie wszystkich miast Polski. W środę obywatelki naszego kraju nie pojawią się w miejscach pracy. Na 30 października zaplanowano z kolei ogromne spotkanie w Warszawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Założyła kamery w domu, aby sprawdzić, co robi border collie. Widok bardzo ją zasmucił
  2. Ojciec Igi Świątek skomentował spotkanie córki z prezydentem. Opowiada o dziwacznej sytuacji
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Eksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagraża
  7. Zmieniła jeden składnik i świat oszalał na ich punkcie. Najlepsze mielone według Magdy Gessler, zrobisz z dziecinną łatwością

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News