Tadeusz Rydzyk zdradził, na kogo głosuje w wyborach. "Pracuje ciężko dla Polski"

Tadeusz Rydzyk zdradził, na kogo głosuje w wyborach. "Pracuje ciężko dla Polski" Źródło: .

Tadeusz Rydzyk wyjawił, na kogo zagłosował w wyborach parlamentarnych. Założyciel Radia Maryja zdradził również, na kogo odda swój głos, kiedy będziemy wybierać nowego prezydenta. Według duchownego to właśnie ten kandydat ciężko pracuje na rzecz naszego kraju.

Tadeusz Rydzyk raczej nie kryje się ze swoimi politycznymi sympatiami. Często zabiera głos w najważniejszych, państwowych sprawach i daleko mu do apolityczności. W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Sieci" opowiedział, na kogo zagłosował w wyborach parlamentarnych oraz kto może liczyć na jego głos w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. 

Tadeusz Rydzyk ma swoich ulubieńców

W wywiadzie udzielonym dla tygodnika "Sieci", założyciel Radia Maryja wyjawił, że ma swoich ulubieńców, na których oddał głos w wyborach parlamentarnych. Według redemptorysty wybór był jedyny i słuszny. 

– Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość. A na kogo miałem głosować? Lecz nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii. Tam też są różni ludzie, ale program ugrupowania jest najbliższy cywilizacji chrześcijańskiej – powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Tadeusz Rydzyk. 

Duchowny ma swojego faworyta w wyborach prezydenckich

Tadeusz Rydzyk wie również, na kogo odda swój głos w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Duchowny na ma już swojego faworyta, który jego zdaniem robi dużo dobrego dla naszego kraju i ciężko na to pracuje. 

– Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia – stwierdził Tadeusz Rydzyk. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Duchowny w wywiadzie opowiedział również o początkach jego stacji radiowej, a także o hojnych wiernych. Odniósł się także do krytycznych komentarzy, dotyczących dotacji od rządu na rzecz jego imperium. Tadeusz Rydzyk jednoznacznie stwierdził, że nie ma nic do ukrycia i o wszystkim zawsze jasno komunikuje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Wszyscy są ranni. Napływają straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości

Ostatnio Ministerstwo wsparło projekt Muzeum Pamięci i Tożsamości im. św. Jana Pawła II kwotą 117 mln zł. Duchowny bardzo ubolewa, że takie dotacje są mu wytykane, gdyż inne instytucje i podmioty jego zdaniem dostają dużo wyższe wsparcie finansowe i nie ma wokół nich medialnego zamieszania. Założyciel Radia Maryja jako przykład podał dofinansowanie centrum sztuki filmowej na kwotę 600 mln złotych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS masowo ZABIERA zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zobaczyłeś plastikową butelkę przy kole samochodu? Uważaj, niebezpieczeństwo nadciąga
  4. Justyna Kowalczyk właśnie przestała ukrywać partnera, wielka tajemnica wyszła na jaw. Wielu ludziom opadnie szczęka na widok miłości jej życia
  5. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutny fakt z jej życia

źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł