Polacy myśleli, że nigdy nie doczekają. Właśnie potwierdzono wieści o Rydzyku

Polacy myśleli, że nigdy nie doczekają. Właśnie potwierdzono wieści o Rydzyku Źródło: YouTube/Radio Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk - oficjalnie potwierdzono najnowsze wieści o duchownym. Polacy czekali tak długo, że byli przekonani, że ten moment nigdy nie nastąpi. Lada moment ruszy kolejna ważna inwestycja. Ksiądz już wcześniej zapowiadał projekt, jednak pojawił się duże opóźnienia.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest założycielem oraz dyrektorem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. Duchowny często wykorzystuje swoją pozycję do przekonywania innych, dlatego w sieci można znaleźć wiele filmów z jego wystąpień. Jednym z nich jest nagranie z konferencji naukowej na temat elektronicznej komunikacji między państwem a obywatelem. 

Ojciec Tadeusz Rydzyk lada moment rusza z nowym ważnym projektem

Już we wrześniu zostanie uruchomiona nowa inwestycja związana z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Informację o nim przekazał dr inż. Piotr Długosz, główny projektant obiektu. Nowym projektem będzie ciepłownia geotermalna, która ma za zadanie zapewnienie ogrzewania mieszkańcom Torunia. 

- W Geotermii Toruń pierwszy otwór wykonano w 2008 roku. Ciepłownia stoi, więc mamy nadzieję, że rozruch będzie we wrześniu. (...) Jest to wielkie bogactwo. Świętej pamięci prof. Jan Szyszko zawsze promował geotermię, jako nasze polskie źródło energii. (…) W Toruniu robimy na razie instalacje na dwóch otworach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wywiercić kolejne i multiplikować tę ciepłownię - mówił Piotr Długosz.

Ojciec Tadeusz Rydzyk już wcześniej w swoich audycjach zapowiadał uruchomienie ciepłowni geotermalnej. Ciepłownia jest inwestycją Fundacji Lux Veritatis, której założycielem jest duchowny. Plan biznesowy zakłada ogrzewanie ok. 20 procent domów oraz mieszkań w Toruniu. Duchowny będzie partnerem rządowego koncernu PGE - to do niego należy sieć ciepłownicza w mieście.

- Mamy wydzieloną część miasta, której będziemy dostarczać tylko czystą energię, bez żadnej emisji. A moglibyśmy jej dostarczać przynajmniej dwukrotnie więcej. Czyli emisja CO2 byłaby o wiele niższa, gdyby to przełożyć na certyfikaty i kwoty, które trzeba płacić. (...) My ileś lat negocjujemy warunki sprzedaży ciepła do sieci ciepłowniczej. Niestety sieci ciepłownicze w Toruniu nie są własnością miasta, tylko są własnością wytwórcy ciepła i tutaj jest konflikt interesów - mówiła dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis, Lidia Kochanowicz-Mańk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sprzedaż energii cieplnej miała się rozpocząć już w styczniu bieżącego roku. Jak wskazała Lidia Kochanowicz-Mańk opóźnienie wynika z trudności związanych z osiągnięciem porozumienia z PGE. 

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Szybko się przebadaj, jeśli widzisz u siebie 5 konkretnych objawów. Mogą zwiastować cukrzycę

Polacy byli pewni, że nie doczekają się sfinalizowania projektu. Negocjacje trwały na tyle długo, że byli pewni, że projekt do tej pory został już porzucony. "Super Expressowi" udało się także uzyskać informacje na temat pensji pracowników wspomnianej fundacji duchownego. Kwoty mówią same za siebie. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka radość w domu Lewandowskich. Robert nie posiada się ze szczęścia, ogromne gratulacje
  2. Tragedia w piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Śmierć z powodu COVID-19
  3. Wielki dramat, media przemilczały. Uwielbiany gwiazdor TVP targnął się na swoje życie
  4. Rodzice przyjechali na grób synka. Nie byli gotowi na widok, który zastali na miejscu
  5. Media potwierdziły tragiczną informację. Nie żyje Adam Strzałkowski, wielka strata
  6. Wiceminister potwierdził rzecz, której wielu się obawiało. Nie ma odwrotu, zostało kilka miesięcy
  7. 500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami
  8. Prosty, a spektakularny. Niebywale cudowny przepis na farsz do pierogów, zachwyt wszystkich murowany
  9. TVP właśnie przekazało przełomowe wieści. Widzowie zaniemówili, decyzja jest nieodwołalna

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News