Polacy otrzymują ogłoszenie ze zdjęciem Rydzyka. "Bez uiszczenia opłaty, spowiedź jest nieważna"

Polacy otrzymują ogłoszenie ze zdjęciem Rydzyka. "Bez uiszczenia opłaty, spowiedź jest nieważna" Źródło: youtube Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk znalazł się w trudnej sytuacji. Do wiernych zaczęły napływać wiadomości z jego zdjęciem o wyjątkowo dziwnej treści.

Tadeusz Rydzyk widnieje na zdjęciu, które razem z nietypową treścią trafiło do wielu osób w kraju. Wiadomość informuje, że bez wniesienia opłaty spowiedź zostanie uznana za nieważną. W związku ze sprawą Radio Maryja wydało już oficjalny komunikat. 

Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc

Tadeusz Rydzyk już w zeszłym tygodniu apelował do Polaków, by pamiętali, że w ciężkiej sytuacji znalazł się także Kościół w Polsce. W związku z epidemią koronawirusa w kraju zakazano zgromadzeń, początkowo do 50 osób, dziś do 2, chyba że sprawa dotyczy mszy świętej czy nabożeństw takich jak pogrzeb. 

Brak mszy świętych oznacza, że Kościół nie otrzymuje datków od swoich wiernych. Tadeusz Rydzyk wystosował ważny apel do każdego, komu sprawa Kościoła, a także Radia Maryja czy Telewizji Trwam nie jest obca. Ojciec z Torunia zachęcał, by wierni wpłacali datki online, które będą działały na zasadzie zbierania tacy i pomagały w utrzymaniu Kościoła. Ostatnio wielu wiernych otrzymało niepokojące wiadomości ze zdjęciem Tadeusza Rydzyka. 

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

- Pokuta to dzieło naprawy porządku przez przylgnięcie do prawdy, przez rozpoznanie zniszczenia i żal nad nim. Jako pokutę za grzechy zadaję Ci oprócz odmówienia 3 Zdrowaś Maria dobrowolną wpłatę 25 złotych na konto bankowe na rzecz Radio Maryja. Za każdego nowego grzesznika do spowiedzi online – odpust na miesięczną dobrowolną wpłatę - napisano w treści. 

Tadeusz Rydzyk, jako nowa metoda wyłudzania pieniędzy 

Okazuje się, że wiadomości, które były wysyłane do Polaków, nie mają nic wspólnego z działalnością Tadeusza Rydzyka. Wyszło na jaw, że jest to kolejna metoda wyłudzania pieniędzy od wiernych. Komunikat w tej sprawie został wydany już przez Radio Maryja. 

- Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele. To byłoby nadużycie - można przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje obiegły media. Uwielbiany aktor nie żyje, powodem był koronawirus

2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Z komunikatu wynika, że Tadeusz Rydzyk nie był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, a wiadomości nie były rozsyłane przez osoby związane z Radiem Maryja. Zalecana jest ostrożność w przypadku takich komunikatów, które mają jedynie wyłudzić pieniądze od wiernych. 

fot. ojciec-dyrektor.de/grz5.htm

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  2. Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubu
  3. Wiadomo już, jak naprawdę powstał koronawirus. Wielu było w błędzie
  4. Niepokojące doniesienia, w sklepach może zabraknąć popularnego produktu? Każdy chce go mieć przed świętami
  5. Dramat w życiu Magdy Gessler. Każdego dnia drży z obawy, została zupełnie sama
  6. Partner Magdy Gessler jest lekarzem. Przekazała przykre wieści o jego pracy, jest jej smutno

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News