Widzowie musieli być w szoku. Rydzyk wbił do TVP, na wizji posypały się prawdziwe gromy

Widzowie musieli być w szoku. Rydzyk wbił do TVP, na wizji posypały się prawdziwe gromy Źródło: screen/YouTube.com/macher

Tadeusz Rydzyk zaskoczył wszystkich. Redemptorysta, który pojawia się praktycznie tylko i wyłącznie w należących do siebie mediów, był gościem programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". Występ duchownego przejdzie do historii stacji TVP. Tak gorąco w talk-show nie było od dawna.

Tadeusz Rydzyk rzadko kiedy decyduje się na występ w mediach, które nie należą do niego. O ile sam duchowny występuje raczej przeważnie w Radiu Maryja bądź telewizji Trwam, tak teraz zdecydował się zrobić wyjątek i zagościł w TVP. Redemptorysta był specjalnym gościem Jana Pospieszalskiego w talk-show "Warto rozmawiać", gdzie odniósł się do obecnych zagadnień z życia społecznego i politycznego, Takiej atmosfery w programie nie było od dawna.

Tadeusz Rydzyk w TVP. "Kazanie" w kierunku LGBT

Pierwszą kwestią, jaką chciał poruszyć duchowny, były środowiska LGBT. Kontrowersyjny zakonnik w swoim stylu zmieszał homoseksualistów z błotem, moralizował i przekonywał, że prowadzona przez nich działalność jest szkodliwa dla ogółu społeczeństwa.

- Ta rewolucja kulturowa idzie przez szkoły, uniwersytety, parlamenty. Zatrute umysły, zatrute serca. Diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa to jest diabelskie - mówił Rydzyk

Temat LGBT nie był jednak jedynym, który przewinął się przez audycję. Redaktor Pospieszalski chciał zapytać Rydzyka także o głośny temat pedofilii w Kościele. I tym razem emocji nie zabrakło.

Rydzyk o tuszowaniu pedofilii i walce z Kościołem

Pytanie o pedofilię padło w kontekście rozlicznych ataków na instytucję kościelną, zapoczątkowaną publikacją filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Redemptorysta jest zdania, że tak poważnych przestępstw, jak pedofilia nie powinno się tuszować i zatajać, jak miało to miejsce w niektórych miejscach Polski.

- Sprawy trzeba nazywać po imieniu. Trzeba absolutnie z korzeniami wyrwać i nie można tego usprawiedliwiać - mówił Rydzyk w programie.

O ile mogło się wydawać, że to truistyczne stwierdzenie ostudzi emocje, o tyle duchowny zaatakował wszystkich krytyków Kościoła, przyrównując ich do wyznawców ideologii nazistowskiej i komunistycznej:

- Bicie w Kościół [...] Kto walczył z Kościołem? Socjalizm nazistowski i socjalizm marksistowski - mówił właściciel Radia Maryja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 47-letnia Kora nago w Playboy'u. Legendarna gwiazda pokazała WSZYSTKO. Jej słowa zwalą was z nóg
  2. Cała prawda o dzieciach Beaty Szydło! Nigdy nie zgadniecie, czym się zajmują! Zdębiejecie z wrażenia!
  3. Wiadomo, kto poprowadzi "The Voice" zamiast Barbary Kurdej-Szatan. Widzowie TVP już ją znają
  4. To już się zaczęło, bardzo smutne wiadomości TVN. Mężczyzna nagle zanurkował pod wodą, nie żyje
  5. Burza wokół podatku za "nieposiadanie dzieci". Oficjalna odpowiedź MSWiA
  6. Nauczyciele się nie poddają. Wiemy, kiedy rozpocznie się kolejny strajk

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News