Tadeusz Rydzyk
East News/Jan Bielecki
Irmina Jach - 25 Maja 2020

Wydało się, o czym Tadeusz Rydzyk rozmawiał w zakrystii z biskupem. Ręce opadają

Tadeusz Rydzyk, kontrowersyjny założyciel i i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja, budzi skrajne opinie wśród opinii publicznej. Jego przeciwnicy zarzucają mu zbyt duże zaangażowanie w sytuację polityczną kraju. Wypowiedzi Rydzyka często określane są jako antysemickie, a sam duchowny jest krytykowany za szerzenie mowy nienawiści. Wiemy, o czym rozmawiał z jednym z biskupów. Ręce opadają.

Tadeusz Rydzyk, popularny duchowny z Torunia, znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi oraz z żyłki do biznesu. Jest założycielem i dyrektorem Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Krytyka, jaką wzbudził jego konflikt z ambasadorem Izraela oraz sprawa mowy nienawiści, stawiają go w niekorzystnym świetle. Duchowny, prócz oddanych fanów, ma więc także rzesze przeciwników i krytyków.

Piotr Polk, słowa do odchodzącej mamyWydało się, co Piotr Polk powiedział do odchodzącej mamy. 9 najsmutniejszych słów, jakie można sobie wyobrazićCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk pokazał nieznane oblicze

W serwisie YouTube pojawiło się niedawno nagranie z XXI Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, które zdradza kulisy relacji Tadeusza Rydzyka i jednego ze znajomych mu biskupów, Piotra Turzyńskiego. Film wiele mówi na temat kilku cech charakteru duchownego. Nikt z nas nie spodziewał się tego, co zobaczyliśmy na nagraniu. Zachowanie księży jest bardzo niespotykane. Może nie spodobać się odbiorcom Rydzyka, którzy traktują go jako poważny, stonowany autorytet duchowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

Biskup Piotr Turzyński miał okazję poznać inną twarz Tadeusza Rydzyka. Duchowni przed jednym z wspólnych nabożeństw spotkali się w zakrystii, gdzie mieli okazję zawrzeć bliższą znajomość. Wszystko wskazuje na to, że panowie przypadli sobie do gustu. Podczas mszy Rydzyk publicznie podziękował koledze za okazane serce i zaangażowanie. Odszedł także od tradycji i przełamał podniosły nastrój nabożeństwa, by móc podzielić się prywatną opowieścią na temat biskupa.

- Śmialiśmy się w zakrystii, że kazanie będzie trwało 50 minut, a wszystkiego mamy niecałą godzinę. Później mówiliśmy, że trzeba będzie dwie minuty krócej, czyli 48 minut - wspominał podczas kazania Rydzyk.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany

2. Nie żyje 3-letnie dziecko. Do tragedii doszło w przedszkolu, opiekunka oskarżona o zabójstwo

Biskup zareagował na wypowiedź Rydzyka dużym entuzjazmem. Cała sytuacja bardzo go rozbawiła, co uchwyciła rejestrująca mszę kamera. Okazuje się, że ojciec Rydzyk ma poczucie humoru i budzi sympatię swoich współpracowników. Nic nie wskazuje także na to, żeby w najbliższym czasie zrezygnował z kościelnych obowiązków i udał się na zasłużoną emeryturę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Przełomowy dzień w walce z koronawirusem
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Karol Szafranek, przegrał ze straszną chorobą
  3. UKOiK ostrzega Polaków przed owocami i warzywami z Biedronki. Klienci powinni uważać
  4. Najlepszy sposób na wyciśnięcie soku z cytryny. Wszystko trwa kilka sekund
  5. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Porażające dane, natychmiastowa akcja służb
  6. Niesamowicie okazyjna cena truskawek w Biedronce. Niestety, jest też zła wiadomość

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

Źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News