Rydzyk ma nowy biznes dzięki UE. Zarobi na nim 30 milionów rocznie

Rydzyk ma nowy biznes dzięki UE. Zarobi na nim 30 milionów rocznie Źródło: youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk dzięki dotacjom z Unii Europejskiej, otworzył nowy biznes. Po jego otwarciu zyski mogą sięgnąć nawet 30 milionów rocznie. Wiadomo już, co pomoże mu się wzbogacić.

Tadeusz Rydzyk od dłuższego czasu przygotowywał się do poczynienia tej inwestycji. Jednak za rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego cofnięto mu dotację, o którą musiał walczyć z władzą w sądzie. Teraz w końcu udało mu się rozkręcić nowy biznes.

Tadeusz Rydzyk otrzymał miliony dotacji na swoją inwestycję

Po tym, jak wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, sytuacja ojca dyrektora znacznie się zmieniła i budowa geotermii w Toruniu wróciła na właściwe tory. Ponadto Tadeusz Rydzyk zapewnił, że jego ciepłownia zmniejszy efekt cieplarniany, bo energia cieplna będzie pobierana z wnętrza ziemi, a nie w efekcie spalania paliw kopalnych.

To właśnie ten postulat zapewnił ojcu dyrektorowi dodatkowe dofinansowanie ze strony Unii Europejskiej, wysokości 32 milionów. Jeśli Tadeusz Rydzyk zrealizuje założony cel, polegający na zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych w okolicy, nie będzie musiał oddawać tej kwoty z powrotem. To jednak nie koniec, bo teraz założyciel Radia Maryja podpisał ważną umowę ze spółką państwową.

Tadeusz Rydzyk dzięki umowie z państwową spółką zarobi miliony

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- PGE Toruń podpisała z Geotermią Toruń sp. z o.o. tzw. umowę przyłączeniową związaną z dostarczaniem ciepła geotermalnego do toruńskiej sieci ciepłowniczej, której właścicielem jest PGE Toruń. W umowie zostały ustalone warunki przyłączenia ciepła ze źródła geotermalnego do sieci ciepłowniczej oraz prognozowany termin rozpoczęcia dostaw, który został określony na lipiec 2020 roku. Jesteśmy obecnie na etapie negocjacji umowy sprzedaży ciepła z Geotermią Toruń - poinformowała przedstawicielka biura prasowego PGE, Agnieszka Dietrich.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Zdjęcie odbiera mowę. Tak wygląda grób Leona Niemczyka tuż przed 13 rocznicą

Dzięki umowie państwową spółką Tadeusz Rydzyk będzie mógł sprzedawać energię cieplną, a co za tym idzie, zarabiać ogromne pieniądze. Budowa geotermii została już ukończona, ale nie wiadomo, kiedy zacznie funkcjonować. Na razie inżynierowie pracujący przy jej budowie odmawiają komentarza. Według wstępnych szacunków ciepłownia Tadeusza Rydzyka będzie ogrzewać jedną trzecią Torunia oraz wodę w kranach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVN przekazuje właśnie widzom naglące wiadomości IMGW o zagrożeniu pogodowym w połowie Polski. Nie jest dobrze
  2. Byłej żonie Marcinkiewicza puściły wszystkie nerwy. Nagle ujawniła koszmar gorszy niż jej małżeństwo
  3. Seria dramatycznych nocnych akcji ratunkowych w polskich miejscowościach. Informacje są tragiczne
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Premier zdradził plany dotyczące 14. emerytury. Pozostawił jednak jedną istotną niewiadomą

Źródło: Super-Express

Następny artykuł