Tadeusz Rydzyk pławi się w milionach
Flickr Archidiecezja Krakowska
Irmina Jach - 24 Października 2020

Tadeusz Rydzyk pławi się w milionach złotych. Wiemy, ile jest warte jego imperium i co planuje

Tadeusz Rydzyk, dzięki biznesom, którymi zarządza, może pochwalić się ogromną fortuną. Stan bankowy toruńskiego redemptorysty jest szokująco wysoki. Trudno uwierzyć, że dorobił się takiego majątku.

Tadeusz Rydzyk to najbardziej przedsiębiorczy duchowny w Polsce. Toruński redemptorysta, który pozostaje w znakomitych relacjach z partią rządzącą, może pochwalić się prawdziwym imperium, które sukcesywnie powiększa się o kolejne inwestycje. Dzięki pozyskiwanym środkom publicznym oraz zyskom biznesowym, zakonnik ma do dyspozycji godną pozazdroszczenia fortunę. Majątek ojca Rydzyka robi wrażenie, trudno opanować zaskoczenie.

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećPrawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk pławi się w luksusach

Tadeusz Rydzyk otwarcie narzeka na problemy finansowe. Skarży się również na to, że ostatnio rząd Prawa i Sprawiedliwości nie jest tak hojny, jak do tej pory. Toruński redemptorysta do tej pory nie ujawnił oświadczeń majątkowych, a stan jego konta bankowego pozostaje tajemnicą. Fundacja Lux Veritatis, której ojciec Rydzyk jest współzałożycielem i prezesem, to źródło prawdziwej fortuny. To właśnie z nią związane są biznesy takie jak geotermia toruńska czy telewizja Trwam.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Konto bankowe Tadeusza Rydzyka zasilają także wpływy z Radia Maryja, gazety "Nasz Dziennik", Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictw, księgarni oraz spółki Bonum i Scala, która zajmuje się między innymi budową aquaparków. Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka w swoim ostatnim sprawozdaniu majątkowym poinformowała o niebagatelnych przychodach.

W skład jej majątku wchodzi niemal 100 milionów złotych środków trwałych. Same budynki i budowle należące do Tadeusza Rydzyka warte są 60 milionów złotych. Toruński redemptorysta dysponuje także ogromną flotą samochodową, która została wyceniona na 6,5 miliona złotych. Rozwiązania technologiczne z kolei kosztują fundację 611 tysięcy złotych. Stowarzyszenie snuje imponujące plany na przyszłość - z najnowszych informacji wynika, że Tadeusz Rydzyk zamierza kupić zbiory muzealne o wartości prawie 90 milionów złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

2. ”Myślałam, że tacy nie umierają”. Niestety, rodzina wybitnej Polki przekazała smutną wiadomość

3. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć

Fundacja Tadeusza Rydzyka planuje wkroczenie na giełdę. Plany transakcyjne wyceniono na 45 milionów złotych. Przyszłe działania wydają się zaskakujące w kontekście spadków, które w stosunku do lat poprzednich poniosło stowarzyszenie. Ze sprawozdania złożonego przez imperium Tadeusza Rydzyka w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że jej względem 2018 roku przychody Lux Veritatis spadły o 5,2 procent, a wpływy z darowizn zmniejszyły się o 10,2 procent, do 30,7 milionów złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  3. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  4. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  5. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  6. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  7. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzenia
  8. Ostaszewska ma COVID-19. Boli ją nie do opisania, nie ma smaku, zasłynęła popularyzacją wegetarianizmu

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News