Tadeusz Rydzyk ujawnił co działo się w zakrystii
YouTube Radio Maryja
Agata Jaroszewska - 23 Maja 2020

Nagranie z Rydzykiem z Jasnej Góry właśnie wyciekło do internetu. Wielu osobom jego zachowanie nie mieści się w głowie

Tadeusz Rydzyk jest najbardziej znanym redemptorystą w Polsce. Jego barwne wypowiedzi oraz kolejne żądania kierowane w stronę rządzących sprawiają, że nie znika on z głównych tematów rozmów. Tym razem w trakcie XXI Pielgrzymki Młodych na Jasną Górę zdecydował się na niecodzienne zachowanie i zdradził fragmenty prywatnych rozmów z biskupem. Wszystko działo się w zakrystii na chwilę przed rozpoczęciem mszy.

Tadeusz Rydzyk nieustannie gromadzi wokół siebie wielu wiernych. Prowadzone przez niego Radio Maryja oraz telewizja Trwam mają wierne grono odbiorców, którzy słowo ojca Rydzyka traktują bardzo poważnie. Najnowsze zachowanie duchownego może przynieść efekt odwrotny do zmierzanego. Wielu osobom jego zachowanie nie mieści się w głowie.

Małgorzata Kożuchowska - cudowna wiadomośćCudowna wiadomość od Małgorzaty Kożuchowskiej. Bijemy brawo i gratulujemyCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk dzieli się żartami z zakrystii

Tadeusz Rydzyk jest świetnym mówcą, nie można mu tego odmówić. Jego charyzma oraz odwaga w jasnym komunikowaniu swoich oczekiwań sprawiła, że zarówno wiele osób go kocha, jak i nienawidzi. Niedawno podzielił Polaków swoimi działaniami związanymi z epidemią, dodatkowo toruński redemptorysta zdecydował się także na sprzedaż obrazków z krzyżykiem mających ochronić przez zakażeniem koronawirusem. Mimo wszystko wciąż cieszy się ogromną popularnością i wydaje się, że nie zamierza skorzystać z przysługującej mu już emerytury kapłańskiej. Na nagraniu z XXI Pielgrzymki Młodych na Jasną Górę usłyszeć możemy, jak z ambony opowiada, co stało się w zakrystii na chwilę przed rozpoczęciem mszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zdrowy sen pozycja spaniaJaką pozycję przyjmujesz do spania? Niezwykle ważna rzecz, zdradza najważniejszą prawdę o tobieCzytaj dalej

Nagranie z Rydzykiem z Jasnej Góry krąży po internecie

Ojciec Tadeusz Rydzyk po mszy zdecydował się na skierowanie specjalnych podziękowań do wygłaszającego homilię, abp Piotra Turzyńskiego. Kapłan siedział tuż za stojącym przy ambonie ojcem Rydzykiem, więc w kadrze zmieściła się także jego reakcja na ujawnione słowa. Poczucie humoru wydaje się wyjątkowo specyficzne i nie wszyscy mogą być zadowoleni z poziomu żartów prezentowanych przez kapłanów.

- Śmialiśmy się w zakrystii, że kazanie będzie trwało 50 minut, a wszystkiego mamy niecałą godzinę. Później mówiliśmy, że trzeba będzie dwie minuty krócej, czyli 48 minut. [...] To słowo rzeczywiście z wiary płynie - mówił do zgromadzonych Tadeusz Rydzyk, a w całej sprawie najbardziej oburzające wydaje się żartowanie tuż przed odprawianiem tak ważnej dla wielu ceremonii mszy świętej.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości

2. Radosna nowina w pałacu prezydenckim. Chodzi o Kingę Dudę, gratulacje

Czasem warto się wyciszyć

Wydawać by się mogło, że tak doświadczony kapłan jak Tadeusz Rydzyk, wie, że msza święta wymaga ogromnego skupienia i oddania Bogu. Tym razem wydaje się to zdecydowanie ważne, wszak w świątyni znajdowali się młodzi ludzie szukający w wierze wsparcia, a czasy przecież są wyjątkowo ciężkie. Czy ojciec Tadeusz Rydzyk okazał się dobrym wzorem do naśladowania?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? PiS zwołuje specjalny kongres
  2. Dzięki Robertowi Lewandowskiemu Bayern może przejść do historii. Kibice czekają na to 48 lat
  3. O jej romansie nikt nie wiedział, Grażyna Torbicka uwiodła prawdziwą legendę. Relację zakończył fatalny wypadek
  4. Kotek wygląda zza kwiatów. Tylko prawdziwi geniusze potrafią wskazać jego pyszczek, wielu się poddało
  5. Minister Edukacji powiedział, jak może wyglądać przyszły rok szkolny. Rodzice i uczniowie nie będą zadowoleni
  6. Dostaniesz kosmiczne pieniądze za 1 dzień pracy. Ogromna dniówka za zbieranie jagód i innych sezonowych owoców

NowotwórPolacy jedzą je masowo niemal każdego dnia. 15 najbardziej rakotwórczych produktów w każdej kuchniCzytaj dalej

Źródło: SuperExpress

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News