Tadeusz Rydzyk ma 3 braci, ale tylko jeden publicznie o tym mówi. Tajemnica rodziny ojca dyrektora poraża

Tadeusz Rydzyk ma 3 braci, ale tylko jeden publicznie o tym mówi. Tajemnica rodziny ojca dyrektora poraża Źródło: flickr/Archidiecezja Krakowska

Mało kto o tym wie, ale Tadeusz Rydzyk ma trzech braci. Jednak ci niechętnie udzielają się w mediach, a właściwie unikają ich jak ognia. Tylko jeden zgadza się na rozmowy, a rodzina zakonnika skrywa wiele sekretów.

Tadeusz Rydzyk ma sporą rodzinę, ale niewiele o niej wiadomo. Według wielu źródeł założyciel Radia Maryja całkowicie zerwał z nią kontakty. Niektórzy z jego braci żyją w skrajnej biedzie, ale redemptorysta nie wspiera ich finansowo. Tylko jeden z nich odważył się o tym powiedzieć.

Tadeusz Rydzyk ma trójkę braci. Mało kto o tym wie

Oprócz Tadeusza, Stanisława Rydzyk miała jeszcze trójkę dzieci: Stanisława, Zygmunta i Mirosława. Mirosław Rydzyk jest krawcem, mieszka w Olkuszu. Mały zakład krawiecki starszego mężczyzny z pierwszym stopniem niepełnosprawności mieści się na poddaszu kamienicy. Starszy mężczyzna ledwo wiążę koniec z końcem, choroba nie ułatwia egzystencji. Mimo to zawzięcie broni brata.

- Nie mam żalu do niego. On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina. Nie chcę, żeby przyjeżdżał do nas, bo ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje. Tadeusz zawsze do mnie zadzwoni, gdy przejeżdża przez Olkusz - mówił Mirosław.

Kontrowersje rodzinne wokół Tadeusza Rydzyka

Stanisław i Zygmunt Rydzyk również mieszkają w Olkuszu, kilka ulic dalej od zakładu Mirosława. Obaj mieli problemy zdrowotne, Zygmunt miał wylew, a Stanisław zawał serca. Nie wypowiadają się na temat brata, robi to jedynie Mirosław. Jednak ich dzieci zdecydowały się udzielić komentarza, nie brakuje w nich goryczy i gorzkich słów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Odciął się od rodziny, nie utrzymuje z nami żadnego kontaktu, nawet nie dzwoni. On ma swoją Rodzinę w Toruniu [...]  Skarbówka powinna go skontrolować, niech wreszcie ujawni majątek - powiedziała bratanica Tadeusza Rydzyka.

Dzisiaj grzeje: 1. Najpiękniejsza pani pilot na całym świecie. Internauci za nią szaleją, wygląda nieziemsko
2. Pilny apel polskiej policji. Liczy się czas

Z kolei syn Zygmunta Rydzyka uważa, że Tadeusz skłócił rodzinę. Przyznał, że niegdyś redemptorysta przyjeżdżał w nocy i przywoził prezenty z zagranicy. Jednak jego zdaniem wszytko robił wyłącznie na pokaz i nie interesował go los własnej rodziny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Kupił używany telefon, później przejrzał jego zawartość. Obejrzał zapisany filmik i zamarł z przerażenia
  3. Oszustwo w "Kuchennych Rewolucjach". Restauratorka wszystko ujawniła, Gessler opadły ręce
  4. Lekarze ostrzegają, popularny olej ma drastyczny wpływ na zdrowie. Rujnuje metabolizm i powoduje choroby neurologiczne
  5. Smutne doniesienia o królowej Elżbiecie II. Nagle odwołano wszystkie spotkania, jest naprawdę źle

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News