Rydzyk nie jest księdzem? Zadziwiające fakty pojawiły się w mediach

Rydzyk nie jest księdzem? Zadziwiające fakty pojawiły się w mediach Źródło: youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk jest niewątpliwie postacią, która wzbudza w Polsce wiele kontrowersji. W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje, jakoby ojciec dyrektor wcale nie był księdzem.

Tadeusz Rydzyk ma w Polsce wielu przeciwników, którzy nieustannie szukają na niego "haków". Jakiś czas temu znana aktorka, Krystyna Janda udostępniła wpis, w którym można przeczytać, że założyciel Radia Maryja nie ma potwierdzonych przez żaden kościół święceń kapłańskich. Pogłoski podsyciła wypowiedź znanego polityka, Stefana Niesiołowskiego.

Tadeusz Rydzyk i jego święcenia kapłańskie

Krystyna Janda od dłuższego czasu w swoich mediach społecznościowych wrzuca posty atakujące obecną władzę i powiązane z nimi grupy. Nie tak dawno temu, udostępniła wpis ze strony Ateizm Przyszłością, w którym znajduje się zdjęcie Tadeusza Rydzyka, oraz krótki opis jego przeszłości. Wśród nich pojawiła się kwestia wątpliwych święceń kapłańskich.

- ŻADEN kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza… a wrócił jako ojciec… CUD? - można przeczytać we wpisie udostępnionym przez aktorkę.

Ponadto Stefan Niesiołowski w marcu zaskoczył wypowiedzią, która skonsternowała osoby obserwujące scenę polityczną. Wyglądało to tak, jakby polityk wiedział coś więcej na temat Tadeusza Rydzyka, niż powszechnie wiadomo. W rozmowie stwierdził, że założyciel Radia Maryja "Nie jest żadnym księdzem".

Czy Tadeusz Rydzyk jest księdzem? Zweryfikowano te informacje

Jak z kolei pisze portal sprawdzający rzetelność przekazu medialnego Antyfake, wypowiedź Stefana Niesiołowskiego z marca 2019 jest często wyrywana z kontekstu. Gdy przytoczy się ją w całości, nic nie wskazuje na to, jakoby działacz Platformy Obywatelskiej sugerował brak święceń Tadeusza Rydzyka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie obchodzi mnie ten pan. Nie jest żadnym księdzem, jest parodią księdza. Powinien być wyrzucony z kapłaństwa - mówił Niesiołowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
2.
Smutne wieści ze szpitala ws. Pawła Królikowskiego. Jego syn ujawnił, nadchodzące święta będą bolesne dla rodziny

Ponadto, jak zweryfikował portal Antyfake, Tadeusz Rydzyk został wyświęcony na kapłana. Ojciec dyrektor Radia Maryja studiował na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz uczęszczał do Seminarium Duchownego redemptorystów w Tuchowie. Do zakonu wstąpił 1 lutego 1971 roku, a w czerwcu tego samego roku przyjął śluby kapłańskie, co jednoznacznie zaprzecza informacjom, jakoby Tadeusz Rydzyk nie był księdzem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Senator milioner ŻĄDA od Karolaka małej fortuny. Aktor ma do spłaty dług
  3. Andrzej Piaseczny przekazał radosną nowinę. Z całego serca gratulujemy!
  4. Świeżo upieczony tata, 72-letni Karol Strasburger, wydała apel w sprawie dziecka. Powalająca wiadomość o małej córeczce
  5. Znany z "Barw szczęścia" i "Pensjonatu pod Różą" spowodował wypadek w Warszawie. Policja ujawniła porażające informacje

Źródło: Antyfake

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News