Największa klęska Tadeusza Rydzyka od lat. Frakcja duchownego upadła na naszych oczach

Największa klęska Tadeusza Rydzyka od lat. Frakcja duchownego upadła na naszych oczach Źródło: YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk musi patrzeć na to, jak jego frakcja upada. Na naszych oczach dzieją się niewyobrażalne rzeczy, a duchowny doznaje największej klęski od lat. Wierni są poruszeni.

Tadeusz Rydzyk od wielu lat służył jako wsparcie dla polityków PiS. Wielokrotnie spotykał się z nimi, zapraszał ich na uroczystości do Torunia i co najważniejsze popierał w wyborach. Przemawiając z ambony zachęcał i namawiał Polaków do oddawania swoich głosów na swoich ulubionych przedstawicieli polskiej sceny politycznej. Jednak czasy się zmieniły, a kryzys "frakcji Rydzyka" się pogłębia.

Tadeusz Rydzyk w obliczu największej klęski

Nie wiadomo kiedy, ale nagle wszystko zaczęło się zmieniać. Czołowi politycy PiS zaczęli rozluźniać swoje relacje z księdzem.

- Premier Beata Szydło przemawiała na antenach RM i TV Trwam godzinami. Mateusz Morawiecki swoje urzędowanie rozpoczął od hołdu złożonego ojcu Tadeuszowi. W Radiu Maryja wygłosił pierwsze, nieformalne orędzie, w którym wezwał do "rechrystianizacji Europy". Przemawiał także na pielgrzymkach radiowej familii i na urodzinach stacji - tam w grudniu 2018 roku wygłosił słynne słowa: Matko Boska miej w opiece naród cały, również tych, którzy, póki co, nie kochają Polski aż tak mocno jak Rodzina Radia Maryja - można przeczytać w książce "Imperator" napisanej przez Głuchowskiego i Hołuba.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk zachęcał do głosowania

To zaledwie kilka przykładów na to, że pozycja duchownego zaczęła tracić na znaczeniu, a PiS wydaje się już nie potrzebować jego wsparcia. Przed wyborami duchowny zachęcał wszystkich niezdecydowanych, by oddali swój głos zgodnie z sumieniem, oczywiście nie mówiąc tego wprost, sugerował wsparcie partii rządzącej. 

- Przegrana Sobeckiej - jednej z pierwszych spikerek Radia Maryja, damy Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, posłanki zasiadające w Sejmie od 1997 roku - to jeden z symboli upadku "rydzykowej frakcji" wewnątrz PiS - ogłosiła Gazeta Wyborcza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana polska piosenkarka była molestowana przez księdza. Miała tylko 14 lat
2. Wracali z urodzin koleżanki. Nie żyją dwie małe dziewczynki, mieszkańcy pogrążyli się w smutku

Po niedzielnych wyborach Anna Sobecka i Stanisław Piotrowicz znaleźli się poza Sejmem. Kandydaci, których duchowny gorąco wspierał, nie otrzymali kolejnych mandatów i muszą pożegnać się z udziałem w obradach. Zarówno Sobecka, jak i Piotrowicz są mocno związani z działalnością Rydzyka i Radiem Maryja

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe 500 plus. Dostać będą mogli absolutnie WSZYSCY!
  2. Kupił nowy dom i postanowił wyremontował ogród. Kiedy natknął się na drzwi w ziemi, prawie zemdlał - pod nimi były schody
  3. Mężczyzna wepchnął małpę w ZOO do wody. Zemściła się tak, że aż oczy bolą od patrzenia, drastyczne nagranie
  4. Miał zostać jej mężem, w końcu usłyszał najczulsze "tak". Kilka godzin później już nie żyli
  5. Przed policjantami stanął 8-letni chłopiec. Powiedział kilka słów, po których okazało się, że jest gorzej niż myśleli

źródło: onet

Następny artykuł