Teraz to ostro przegiął. Rydzyk mocno uderza w nieżyjącego Pawła Adamowicza

Teraz to ostro przegiął. Rydzyk mocno uderza w nieżyjącego Pawła Adamowicza Źródło: Screen/Youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, a jego postać odbierana jest w bardzo skrajny sposób. Większość jego komentarzy dotyczących bieżących wydarzeń wzbudza ogromne emocje w społeczeństwie. Teraz duchowny ostro przeciął i uderzył w nieżyjącego Pawła Adamowicza.

Tadeusz Rydzyk jest postacią, która dla jednych jest uosobieniem wszystkich najgorszych cech polskiego Kościoła Katolickiego, a dla innych bohaterem, który prowadzi polskich wiernych ku zbawieniu. Teraz jednak po raz kolejny ojciec dyrektor pokusił się o kontrowersyjną wypowiedź - ostro zaatakował zmarłego w tragicznych okolicznościach Pawła Adamowicza. 

Tadeusz Rydzyk przesadził 

Tadeusz Rydzyk oraz jego bezkompromisowe wypowiedzi mają duży wpływ na wiernych słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. To, co mówi ojciec dyrektor, przez wiele osób traktowane jest jak świętość, a on samma on u nich status nieomylnego. 

Ostatnio zabrał głos na antenie swojej rozgłośni, lecz nikt nie spodziewał się, że padną aż tak kontrowersyjne słowa. Duchowny mocno przesadził, bo zdecydował się na zaatakowanie nieżyjącego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Jego słowa z pewnością nie przejdą bez echa i wywołają oburzenie u wielu Polaków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Obrzydliwy atak na Adamowicza

Ojciec dyrektor wypowiedział się podczas audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radia Maryja. Duchowny odniósł się do burzliwych wydarzeń, które miały miejsce w sobotę w  Białymstoku. Zamanifestował swoją dezaprobatę w stosunku do Marszu Równości i ogólnej działalności środowiska LGBT. 

Redemptorysta poruszył podczas swojej wypowiedzi bardzo wiele tematów: krytykował telewizję publiczną za promowanie niewłaściwych wzorców, a także obraził Tomasza Sekielskiego w związku z filmem "Tylko nie mów nikomu", który według Rydzyka atakuje Kościół Katolicki. 

Duchowny posunął się też o krok dalej i postanowił wmieszać w to wszystko tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, czym przekroczył już wszelkie granice. 

- Cały czas idzie to do nas, idzie to "sączenie", szokowanie nas najgorszymi bluźnierstwami. Np. na Pomorzu w Gdańsku promował to zamordowany były prezydent Adamowicz. Wytaczał on nam procesy za prawdę! Sądy kazały nam go przepraszać za to, że wyrzucani byli ludzie na bruk - tłumaczył swoje racje redemptorysta.

Wiele osób uznało, że tymi słowami duchowny przegiął. Atak na nieżyjącego Pawła Adamowicza wydaje się być żenującym ciosem poniżej pasa i zupełnie niepotrzebnym podsycaniem konfliktów społecznych. Być może mocna wypowiedź Tadeusza Rydzyka wywoła reakcję rodziny tragicznie zmarłego prezydenta, którzy do tej pory nie odnieśli się do tej szokującej sprawy. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Legendarny aktor ma raka KRTANI! Kochany przez fanów artysta schudł do 40 kg i oddycha przez rurkę tracheotomijną
  2. Mężczyźni twierdzą, że ma IDEALNĄ figurę. Kobiety uważają ją za potwora i patrzą na nią z przerażeniem. Ten widok zwali was z nóg
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Będą wyższe emerytury, ale trudno uwierzyć dla kogo. Wielu z was będzie wściekłych

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu