Radio Maryja Tadeusza Rydzyka podało tragiczne wieści. Nie żyje minimum 20 Polaków, ta liczba może wzrosnąć

Radio Maryja Tadeusza Rydzyka podało tragiczne wieści. Nie żyje minimum 20 Polaków, ta liczba może wzrosnąć Źródło: flickr/piotr_drabik/

Tadeusz Rydzyk osobiście nie wypowiedział się jeszcze w kwestii ostatnich tragedii, jakie miały miejsce w Polsce. Jego Radio Maryja podaje jednak informacje o wstrząsających wypadkach. Na ten moment wiadomo, że zginęło co najmniej 20 osób, ale ta liczba może się powiększyć z każdą chwilą.

Tadeusz Rydzyk zapewne tak, jak zdecydowana większość Polaków, jest wstrząśnięty tym, co od kilkunastu dni dzieje się w naszym kraju. Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi nieroztropność kierowców, których w tym czasie porusza się na drogach tysiące. Ilość wypadków, do których doszło w ostatnich dniach jest naprawdę druzgocząca, jednak jeszcze większe poruszenie powoduje liczba ofiar.  

Tadeusz Rydzyk chce uświadomić Polaków 

Zupełnie niedawno na oficjalnej stronie Radia Maryja, której założycielem jest wspominany wyżej Tadeusz Rydzyk, zostały podane statystyki w kwestii ostatnich wypadków na drogach. Nie wykluczone, że sławny w całej Polsce ksiądz, podając tak druzgoczące informacje, chciał uświadomić każdego, jak wielkie niebezpieczeństwo czeka właśnie na drogach. 

Wakacje dopiero co się rozpoczęły, jednak w zaledwie kilka dni doszło już do 20 kolizji aut. Co gorsza, większość z nich była wypadkami ze skutkiem śmiertelnym, dlatego też liczba ofiar może dochodzić nawet do 30. Jak możemy się dowiedzieć, policja reaguje, jak tylko może, by choć w małym stopniu uświadomić kierowcom, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Radio Maryja podaje, jak zachować się na drodze 

Obecnie wiele portali informuje o zasadach ruchu drogowego, do których kierowcy szczególnie powinni stosować się w okresie letnim. Największą uwagę zwraca się na odpowiednią prędkość, która zdaje się kluczowa. Co więcej, przestrzega się przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu, a policja informuje, że w czasie wakacji badania alkomatem będą o wiele bardziej rygorystyczne.

Nie brakuje również specjalnych informacji w stronę przechodni, których także prosi się o zachowanie ostrożności. Jedną z najważniejszych kwestii jest przechodzenie na drugą stronę ulicy tylko w wyznaczonym miejscu i zgodnie z sygnalizacją świetlną. Ponadto, jeżeli poruszamy się nocą, niezbędne jest odpowiednie oznakowanie, w tym przypadku różnego rodzaju elementy odblaskowe, które mogą uratować nam życie.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. 47-letnia Kora nago w Playboy'u. Legendarna gwiazda pokazała WSZYSTKO. Jej słowa zwalą was z nóg
  2. Cała prawda o dzieciach Beaty Szydło! Nigdy nie zgadniecie, czym się zajmują! Zdębiejecie z wrażenia!
  3. Tragiczne informacje Polsatu. Kierowca bmw wbił się w rodzinę z dwójką dzieci, śmierć na miejscu
  4. Nastolatka chciała zrobić sobie selfie na plaży, nagle została brutalnie zaatakowana. Przerażające nagranie trafiło do sieci
  5. 9-latek ma prastare imię po pradziadku. Dziś brzmi obscenicznie, jest wyszydzany na każdym kroku
  6. Kiedy to się skończy?! Mama zostawiła w rozgrzanym aucie malutkie dziecko, było o krok od tragedii

Źródło: radiomaryja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News