Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Zwykli obywatele mogą tylko pomarzyć o podobnej kwocie

Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Zwykli obywatele mogą tylko pomarzyć o podobnej kwocie Źródło: .

Jaką emeryturę dostanie Tadeusz Rydzyk? To pytanie może wielu wiernym spędzać sen z powiek i raczej nie da się zaprzeczyć, że odpowiedź może przerosnąć najśmielsze oczekiwania niektórych.

Tadeusz Rydzyk jest jedną z najlepiej znanych osobistości w Polsce. Działania duchownego co i rusz wzbudzają wiele emocji w opinii publicznej, choć nie ulega wątpliwości, że to jego przychody rodzą ich najwięcej. Nigdy nie było tajemnicą, że na jego konto bankowe wpływają niemałe sumy, dlatego nic dziwnego, że wielu zastanawiało się, jak w takim razie będzie wyglądało jego świadczenie. Rydzyk powinien martwić się o swój los, czy raczej przyjdzie mu pławić się w luksusach? Nieprawdopodobne doniesienia. 

Na jaką emeryturę może liczyć Tadeusz Rydzyk? Zwykli obywatele mogą tylko pomarzyć o podobnej kwocie 

Jak wiadomo, Tadeusz Rydzyk na co dzień jest nie tylko zwykłym księdzem, ale też dyrektorem Radia Maryja, a ponadto jego czas wypełnia wiele innych zobowiązań. Liczne przedsięwzięcia pozwalają duchownemu spać spokojnie i cieszyć się niekiedy porażającymi przychodami. Nie wszystkim Polakom z kolei podoba się fortuna, jaką udało mu się zgromadzić. Niektórzy, wiedząc o jego sporych zarobkach, zastanawiają się, jaką w takim razie Rydzyk dostanie emeryturę. Zdania w tej kwestii są mocno podzielone, a prawda może zaskoczyć niejednego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak podaje portal WTV.pl, dyrektor Radia Maryja powinien mieć możliwość skorzystania z dwóch rodzajów świadczenia. Jednym z nich jest zwykła emerytura ZUS, którą otrzymują miliony Polaków, a której wysokość zależy od odprowadzanych składek. Drugim rodzajem jest natomiast Fundusz Kościelny, którego wysokość w ubiegłym roku wynosiła 158 mln zł. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia

2. Matka dodała wstrząsające zdjęcie z niemowlęciem. Chce, żeby lekarze zapłacili za swoje błędy

Reasumując, gdyby Tadeusz Rydzyk zdecydował się na pobieranie dwóch rodzajów świadczeń, każdego miesiąca otrzymywałby sumę w wysokości około 2 tys zł. Choć z pozoru kwota może wydawać się niewielka, niektórzy obywatele, otrzymujący nieco ponad tysiąc złotych, mogą tylko pomarzyć o podobnym świadczeniu. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy duchownemu przyjdzie się utrzymywać z zaledwie lub aż 2 tys. miesięcznie, bowiem majątek, który udało mu się zgromadzić z pewnością pozwoli mu nie bać się o przyszłość. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie inna
  2. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach
  3. Z ostatniej chwili. Pobita polityk PiS w krytycznym stanie w szpitalu
  4. Gwiazdor M jak miłość trafił do psychiatryka. Jego życie runęło w jednym momencie, potem nadeszły kolejne ciosy
  5. Znowu głośno o Katarzynie W. Kwestią czasu było, aż dojdzie do czegoś podobnego
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Źródło: wtv

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News