Rydzyka spotkała ostra krytyka, tym razem mu nie darują. Dożywotni zakaz

Rydzyka spotkała ostra krytyka, tym razem mu nie darują. Dożywotni zakaz Źródło: Flickr / Archidiecezja Krakowska

Tadeusz Rydzyk wkrótce nie będzie mógł głosić kazań? Podobna kara może go w najbliższym czasie spotkać... w Kanadzie. Kontrowersyjne opinie duchownego budzą tam bowiem duże oburzenie wielu środowisk.

Tadeusz Rydzyk pozostaje od lat jednym z budzących największe emocje kapłanów. Nie tylko biznesowe poczynania, ale też kontrowersyjne opinie zakonnika rozsławiły go nawet poza granicami kraju. Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk ujawnił w rozmowie z Onetem, że ze względu na swe kazania Rydzyk wkrótce może ponieść zaskakujące konsekwencje.

Tadeusz Rydzyk nie będzie mógł głosić kazań?

- Podejrzewam, że skończy się tym, że ojciec Rydzyk już nie będzie zapraszany do polskich parafii w Kanadzie. Będę bardzo zdziwiony, jeśli tak się nie stanie. (...) Nam chodzi teraz o to, żeby parafie nie zapraszały go jako gościa. Tego typu postawa nie jest mile widziana w Kanadzie - powiedział Lukaszuk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ostatnim czasie o Rydzyku zrobiło się głośno w Kanadzie przede wszystkim ze względu na działania żydowskiej organizacji, która walczy z brakiem tolerancji i wykluczeniem. Jej przedstawiciel niedawno spotkał się z arcybiskupem Edmonton, aby prosić, by ten przemyślał decyzję o zakazaniu Rydzykowi wygłaszania wspomnianych kazań. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy były kontrowersyjne, nienawistne często opinie duchownego o środowisku LGBT.

Rydzyk może mieć problemy w Kanadzie

- Abraham Silverman przedstawił swoje zastrzeżenia do przemówień ojca Rydzyka na terenie Kanady. Obie strony zgodziły się, że ich fragmenty były niestosowne. Miały ksenofobiczny charakter i nie odzwierciedlały wartości wyznawanych ani przez Kościół Katolicki, ani przez żydowską organizację, ani przez kanadyjskie społeczeństwo - opowiedział dla Onetu Lukaszuk.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Wspomniany arcybiskup miał obiecać, że przyjrzy się bliżej wypowiedziom Rydzyka w czasie jego wizyt w Kanadzie. Skontaktuje się w tej sprawie także z polskimi parafiami, gdzie najczęściej gości redemptorysta, aby duchowni zwracali uwagę na głoszone przez niego twierdzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News