Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku

Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku Źródło: Screen/Youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk już wkrótce może być zmuszony do przejścia na emeryturę. Duchowny w przyszłym roku skończy 75 lat i wygląda na to, że założyciel Radia Maryja może się znaleźć w potrzasku. Dalsze inwestycje ojca Rydzyka mogą nie dojść do skutku.

Tadeusz Rydzyk to nie tylko duchowny, ale także biznesmen, który stale rozbudowuje swoje inwestycje. Okazuje się, że dyrektor Radia Maryja może nie mieć już niedługo powodów do zadowolenia. Wiele wskazuje na to, że będzie musiał przejść na emeryturę. 

Tadeusz Rydzyk przejdzie na emeryturę? 

Aktualnie w Toruniu powstają cztery budowy, które prowadzi fundacja ojca Tadeusza Rydzyka. Jak wynika z informacji, do których dotarł "Super Express", duchowny już niedługo może nie mieć żadnego zajęcia, a jego odejście na emeryturę stanie się faktem. Założyciel Radia Maryja może zatem znaleźć się w potrzasku.

Brak miejsca na dalsze inwestycje 

W Toruniu brakuje już wolnych działek, na których mogłoby powstawać kolejne dzieła Tadeusza Rydzyka. Nie wiadomo zatem, w co będą inwestowane pieniądze duchownego, które ojciec może dostać od rządu czy Unii Europejskiej. Ciężko jednak wyobrazić sobie, że najpopularniejszy polski ksiądz i biznesmen mógłby siedzieć bezczynnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie dwie inwestycje ojca Rydzyka są już w końcowym etapie budowy. Pierwszą z nich jest geotermia, na którą Unia Europejska wyłożyła 27 milionów złotych. Drugą zaś jest Park Pamięci Narodowej, czyli miejsce tworzone z myślą o Polakach, którzy ratowali Żydów w czasach II wojny światowej. Na ten cel Tadeusz Rydzyk otrzymał od rządu 5 milionów złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa nie wytrzymała. Powiedziała całą prawdę o życiu z Lechem. Aż żal tego słuchać

2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Więcej pracy będzie jeszcze przy budowie Muzeum Pamięci i Tożsamości imienia świętego Jana Pawła II  oraz drogi dojazdowej do geotermii. Na terenie fundacji Tadeusza Rydzyka znajduje się już szkoła, kawiarnia, kościół, a także ogromny parking. Nieskończone inwestycje również zajmą wiele miejsca i wygląda na to, że kolejny budynek już się po prostu nie zmieści. Być może to zdeterminuje duchownego do przejścia na emeryturę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News