Nie żyje bliski współpracownik Tadeusza Rydzyka. Wielu Polaków w żałobie, ogromna strata

Nie żyje bliski współpracownik Tadeusza Rydzyka. Wielu Polaków w żałobie, ogromna strata Źródło: Unsplash.com Marc Ignacio

Tadeusz Rydzyk musi być teraz pogrążony w żałobie. Do mediów napłynęła informacja o śmierci jego bliskiego współpracownika. O śmierci poinformowała Archidiecezja Lubelska.

Tadeusz Rydzyk przez lata współpracował z nim na antenie swojej stacji radiowej, Radio Maryja. Duchowny był wielkim zwolennikiem księdza i głoszonych przez niego idei, stąd też dobrze układająca się współpraca. Niestety, niedawno poinformowano o jego śmierci.

Tadeusz Rydzyk w żałobie. Jego bliski współpracownik nie żyje

Ksiądz Czesław Stanisław Bartnik zmarł 21 marca w Lublinie, z którym był przez lata związany. W chwili śmierci miał 90 lat, 9 sierpnia obchodziłby 91. urodziny. Miał tytuł profesora nauk teologicznych, przez lata był publicystą społeczno-politycznym w Radiu Maryja.

Zmarły ksiądz był teologiem dogmatykiem, poetą, filozofem, oraz profesorem Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ponadto pracował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim jako pracownik naukowo-dydaktyczny.

Tadeusz Rydzyk współpracował z nim na wielu płaszczyznach

Jego bliska współpraca z Tadeuszem Rydzykiem nie ograniczyła się jedynie do bycia publicystą w Radiu Maryja. Redemptorysta potrzebował na swojej toruńskiej uczelni doświadczonych profesorów. Jednym z nich był właśnie ksiądz Czesław Bartnik, który w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu był profesorem politologii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Publikował także w "Naszym Dzienniku". Sam podkreślał, że Kościół powinien być zaangażowany w życie politycznej. W swoich felietonach wielokrotnie podkreślał, że jest przeciwnikiem ideologii liberalnej.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy
2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Publikował także w "Mojej Rodzinie", był również w składzie Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. Gdy obchodził 60. jubileusz święceń kapłańskich, otrzymał list gratulacyjny od samego papieża Franciszka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Jeśli masz taki banknot, możesz zarobić fortunę. Jeszcze niedawno kosztował grosze
  4. Miliony widzów TVP usłyszało ważne słowa. Jest nadzieja
  5. Zdradził, do kiedy może potrwać epidemia w Polsce. Smutne
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News