Tadeusz Rydzyk - pieniądze
Jakub Kaminski/East News
Aneta Wasilewska - 21 Września 2020

Miliony dla Rydzyka od polskiego rządu. Właśnie ujawniono skandaliczne fakty

Tadeusz Rydzyk otrzyma miliony od polskiego rządu? Dziennikarze WP właśnie ujawnili skandaliczne fakty w sprawie. O jakich kwotach mowa?

Tadeusz Rydzyk ma wiele powodów do radości. Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnej Polski, od ubiegłego roku rząd podpisał aż 7 umów z Fundacją Lux Veritatis. Ich łączna wartość wyniosła ponad 16 milionów złotych. Co więcej, trzy dotacje zostały przekazane w formie dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości, a wyniosły one niebagatelną kwotę aż 13,3 mln złotych.

WiadomościNa miejscu mnóstwo policjantów i karetek, ludzie są wywożeni do szpitali. Tragiczne wydarzenia w centralnej PolsceCzytaj dalej

Umowy Fundacji Lux Veritatis z polskim rządem

Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej i poseł Koalicji Obywatelskiej, jak przekazał WP, dotarł do wszystkich umów, które zawarte zostały przez ostatni rok między poszczególnymi ministerstwami oraz jednostkami podległymi z Fundacją Lux Veritatis. Jak się okazuje, było ich 27.

- Dostaliśmy pełen wykaz 27 umów zawieranych w roku 2019 i 2020, co pokazuje skalę dotowania przez PiS i Solidarną Polskę działań prowadzonych przez toruńskiego biznesmena - przekazał Adam Szłapka.

Jak wynika z umów, aż osiem z nich zawartych było z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie; 3 z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu; 3 z Ministerstwem Sprawiedliwości; 3 z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju; 2 z Ministerstwem Obrony Narodowej. Pozostałe zostały zawarte z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Cyfryzacji, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Agencją Rozwoju Przemysłu S.A.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk przeciwdziała przestępczości w Polsce?

Co więcej, Tadeusz Rydzyk otrzymał trzy dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. Mowa o projekcie "Centrum Ochrony Praw Chrześcijan", który zasilił konto fundacji na 7 mln 116 tys. złotych, a także projekcie "Prawda a historia" na 5 mln 488 tys. złotych i projekt "Bezpieczni w rodzinie" na 658 tys. złotych. Wszystkie projekty były związane z programem Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje polski polityk. Wiadomość właśnie obiegła media

2. Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska piosenkarka, wszyscy śpiewali jej przeboje

3. Nie byli w stanie oderwać oczu od Agaty Dudy. Co ona na siebie założyła?

- Chcieliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób oba projekty przeciwdziałają przestępczości, ale zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości, jak i Fundacja Lux Veritatis odmówiły nam dostępu do tych informacji, mimo, że są to publiczne pieniądze. Dlatego występujemy z nowymi wnioskami, pytając o sposób wykonania i wydatkowania pieniędzy na żądanie ujęte w umowie. Fundacja, która dysponuje środkami publicznymi, będzie zobligowana do ujawnienia informacji i dokumentów. Jeżeli tego nie zrobi, skierujemy sprawę do sądu - dodał w rozmowie z WP poseł Adam Szłapka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Spektakularna porażka TVP, wszystko trafiło do sieci. Jacek Kurski nie będzie zadowolony
  3. Justyna Żyła znów zaatakowała Piotrka. Tuż obok siedział jej nowy partner, padły słowa, które mogły zaboleć
  4. na-instagramie">Gwiazda reprezentacji Polski pokazała się bez ubrań na Instagramie. Zdjęcie rozgrzało fanów do czerwoności (FOTO)
  5. Ratownicy cały czas walczą o życie poszkodowanych, sytuacja jest dramatyczna. Są ranni i ofiary śmiertelne tragedii zagranicą
  6. W końcu przerwali milczenie. Zdradzili całą prawdę o pandemii
  7. Pomóżmy zdruzgotanej rodzinie. Zaginął Marek Pstrokoński, każda informacja jest na wagę złota
  8. Gratulacje spływają z całej Polski. Gessler przekazała najradośniejszą nowinę, tyle czekała, "jestem oszołomiona"

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News