Piekielnie mocne słowa papieża Franciszka. Rydzyk musi wziąć je sobie do serca

Piekielnie mocne słowa papieża Franciszka. Rydzyk musi wziąć je sobie do serca Źródło: screen/youtube/

Tadeusz Rydzyk powinien wziąć sobie do serca ostatnie słowa papieża Franciszka. Podczas homilii papieskiej poruszył wiele kwestii, a jedna z nich zdaje się niezwykle bliska sercu polskiego duchownego.

Tadeusz Rydzyk słynie wręcz ze swoich licznych i pokaźnych dochodów, które, jak na księdza, są naprawdę zdumiewające. Media nieustannie rozpisują się o jego szczególnej "miłości" do dóbr materialnych, a o rozsławionej sytuacji z luksusowymi samochodami, które rzekomo otrzymał od bezdomnego, chyba nikomu nie trzeba przypominać. 

Tadeusz Rydzyk musi wciąć sobie słowa papieża do serca?  

Papież Franciszek pojawił się na mszy w Domu Świętej Marty, gdzie w głównej mierze nawiązywał do relacji biskupów z innymi duchownymi. Nie zabrakło jednak tematu, który wśród księży wciąż jest bardzo gorący, czyli pieniędzy. Wielu wiernych uważa, że pełniąc taką funkcję, dobra materialne nie powinny mieć dla kapłanów większego znaczenia, czego zupełnym zaprzeczeniem jest właśnie ojciec Rydzyk. Papież jest dokładnie tego samego zdania i jak wyznał, dbając o pełną kieszeń duchowny staje się coraz bliższy diabłu. 

- Diabeł wchodzi przez kieszenie - powiedział Franciszek tłumacząc przy tym, że gdy duchowny przywiązuje się do pieniędzy, przywiązuje się tym samym do źródła największego zła. 

Trzeba przyznać, że Rydzyk, dla którego dochody i pełny portfel mają ogromne znaczenie, powinien dokładnie wysłuchać słów papieża i z całą pewnością wziąć je sobie do serca. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Biskup nie może lekceważyć innych 

Franciszek nawiązał również do biskupów, którzy choć nie powinni, często lekceważą innych duchownych. Wyjaśnił, że niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy ksiądz telefonuje do biskupa chcąc umówić się na wizytę, a w odpowiedzi otrzymuje informacje, że jedyny wolny termin jest za trzy miesiące, co zupełnie nie powinno mieć miejsca. 

Dzisiaj grzeje: 1. TRAGEDIA aktorki "Barw Szczęścia". Wyjawiła, że poroniła, jej słowa doprowadzą do łez każdego rodzica "To było piekło"
2. Obawiał się, że wielki pitbull żony skrzywdzi jego córeczkę. Szybko zmienił zdanie, potem nadszedł najgorszy dzień w ich życiu

- Biskup, który zapomina o wiernych, nie jest kapłanem, nie jest sługą. Gdy biskup, który odczuwa bliskość wobec kapłanów, widzi, że ksiądz do niego dziś zadzwonił, najpóźniej jutro powinien do niego oddzwonić, gdyż ma on prawo wiedzieć, że ma ojca. (...) A kapłani niech żyją bliskością między sobą, a nie podziałami. Diabeł wchodzi, aby podzielić grono kapłańskie - powiedział podczas homilii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Wrocławski ginekolog zgwałcił 19-latkę podczas badania?! Doniesienia są szokujące, podał nastolatce alkohol
  4. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  5. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  6. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

Źródło: tvn24

Następny artykuł