Tadeusz Rydzyk fundacja zarobki
YouTube Radio Maryja
Joanna Szwalikowska - 20 Października 2020

Wiemy, ile zarobiła fundacja Tadeusza Rydzyka. Oszałamiające kwoty

Tadeusz Rydzyk to bardzo kontrowersyjna postać w Polsce. Toruński redemptorysta ma dużo zwolenników swojej działalności, ale również całą masę jej przeciwników. Jednym z jego przedsięwzięć było założenie fundacji Lux Veritatis. Wiemy, ile zarobiła. Oszałamiające kwoty.

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny w ostatnim czasie wraca na świecznik. Niedawno media donosiły o wielkich kłopotach toruńskiego redemptorysty. Zostało wobec niego wszczęte postępowanie prawne, które może znacznie utrudnić jego działalność biznesową. Tym razem pochylamy się jednak nad jednym z wielu projektów duchownego, czyli fundacją Lux Veritatis.

Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciSąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk - ile zarobiła fundacja Lux Veritatis?

Fundacja Lux Veritatis, której założycielem, a także prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk w 2019 roku zdołała wypracować 1,3 mln złotych zysku przy 45,5 mln zł przychodów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Fundacja została założona została w 1998 roku przez ojca Jana Króla oraz ojca Tadeusza Rydzyka - dwóch redemptorystów. Lux Veritatis jest nadawcą Telewizji Trwam, założycielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także producentem filmów i programów telewizyjnych. Miała również zapoczątkować geometralne odwierty w Toruniu, a z czasem powołano do tego specjalną spółkę Geotermia Toruń.

Press.pl postanowił przeanalizować najnowsze sprawozdanie finansowe, które przedstawiła fundacja. Jak z niego wynika, przychody miały spaść o 5,2 proc. w stosunku do roku 2018. Zmniejszyły się wpływy z darowizn (o 10,2 proc.) oraz wyniosły 30,7 mln złotych.

Fundacja miała za to osiągnąć jednak większe przychody z działalności gospodarczej w kraju. Wyniosły one 14,4 mln zł, czyli wzrosły o 7,4 proc. Sprzedaż oraz wyrób usług dały przychód w wysokości 13,5 mln zł, co oznacza, że wzrosły o 2,2 proc. Przychód ze sprzedaży towarów oraz materiałów, jak np. książki czy płyty CD oraz DVD wzrosły z 242 tys. zł do 949 tys. zł. Działalność gospodarcza za granicą z kolei przyniosła przychów w wysokości 381 tys. zł, czyli wzrosła o 3,8 proc.

Dzisiaj grzeje:

1. Decyzja padła jak grom z jasnego nieba. Szkoły podstawowe w całym mieście przechodzą na zdalne nauczanie

2. Rząd podjął decyzję w sprawie 2 listopada. Fatalne wieści, obywatele nie będą zadowoleni

3. Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

Koszt, jakie fundacja poniosła za swoją działalność spadły o 3,4 proc., wyniosły 43,7 mln zł. Zysk netto spadł z 3,3 mln zł do 1,3 mln zł. Jak wynika ze sprawozdania, przeciętne zatrudnienie w fundacji za zeszły rok to 69 osób, 41 z nich to pracownicy obsługi technicznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grzybiarz znalazł w środku lasu kartonowe pudło. Kiedy zajrzał do środka, od razu wezwał policję
  2. Justyna Żyła zachwyca się kolegą Piotra. Zrobiła to bez zahamowań na oczach tysięcy osób (FOTO)
  3. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  4. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  5. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  6. Milionerzy: Uczestniczka była w szoku, dostała za trudne pytanie. Mało kto zna prawidłową odpowiedź
  7. Ciocia po latach zdradziła przepis na schabowe z niespodzianką. Smak totalnie zaskoczył wszystkich, dosłownie rozpływają się w ustach
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Press PL. Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News