Tadeusz Rydzyk w rozpaczy
Jakub Kaminski/East News
Weronika Wasiak - 20 Października 2020

Tadeusz Rydzyk pogrążył się w rozpaczy. Chodzi o pieniądze, nie tak miało być

Tadeusz Rydzyk ma poważne powody do zmartwień. Do mediów właśnie przedostały się wyjątkowo niepokojące i jednocześnie przygnębiające informacje w sprawie jego pieniędzy.

Tadeusz Rydzyk na przestrzeni lat zbudował potężne Imperium, które teraz z dumą pielęgnuje. Telewizja Trwam, Radio Maryja czy fundacja Lux Veritatis to tylko niektóre z działalności toruńskiego duchownego. Nie jest tajemnicą, że przychody kapłana do najmniejszych nie należą, co zresztą stale budzi ogrom emocji w opinii publicznej. Dotychczas Rydzyk nie musiał martwić się o pieniądze, bo z całą pewnością ich mu nie brakowało. Z najnowszych doniesień mediów wynika, że w ostatnim czasie ta kwestia uległa drastycznej zmianie.

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk nie może spać spokojnie. Chodzi o pieniądze

Choć największą chlubą duchownego niewątpliwie jest Radio Maryja, ten od pewnego czasu nieco bardziej skupia się na fundacji Lux Veritatis. Rydzyk, jako jej prezes, dba, by wszystko działało jak w zegarku, a co najważniejsze, by datki wpływały regularnie. I właśnie tu nagle pojawił się problem. Jak donosi Super Express, wierni zaczynają coraz mniej wpłacać na fundację kapłana!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

W miniony piątek do sądu trafiło sprawozdanie finansowe fundacji Lux Veritatis za rok 2019. Kwoty, jaki na nim widniały, z całą pewnością nie są dla Rydzyka zadawalające. Z przytaczanych przez SE informacji wynika, że majątek fundacji jest wart łącznie blisko ćwierć miliarda złotych. W ubiegłym roku Lux Veritatis odnotowała przychód w wysokości 45 milionów 527 tysięcy i 296 złotych, z czego 30 milionów 727 tysięcy 607 złotych to datki wpłacane przez wiernych. Zysk netto wyniósł więc dla fundacji 1 milion 300 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Chociaż sumy mogą wydawać się ogromne, dla Rydzyka oznaczają spory powód do zmartwień. W roku 2018 fundacja zarobiła aż trzykrotnie więcej, bo 3 miliony 329 tysięcy złotych. Wówczas same datki wynosiły 34 209 416 złotych. Wygląda więc na to, że wierni wpłacają coraz mniej, co z biegiem czasu może wiązać się dla Rydzyka ze sporymi kłopotami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 10-letni niechciany bokser miał zostać uśpiony. Pies ze smutku nawet nie chciał patrzeć na ludzi
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. To już pewne, naukowcy nie pozostawiają złudzeń. Butelki dla dzieci mogą być niebezpieczne
  7. Pyszna obiadowa surówka z kapusty pekińskiej w zaledwie kilka minut. Zachwyty całej rodziny - gwarantowane
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News