Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do radości. Będzie musiał oddać 40 milionów złotych?

Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do radości. Będzie musiał oddać 40 milionów złotych? Źródło: wikipedia.org Piotr Drabik

Tadeusz Rydzyk zdecydowanie nie ma powodów do radości. W mediach pojawiły się szokujące dla opinii publicznej doniesienia, według których toruński duchowny będzie zmuszony oddać aż 40 milionów złotych.

Tadeusz Rydzyk planował zarobić fortunę na swoim nowym "interesie". Już sam pomysł wydawał się strzałem w dziesiątkę, a realizacja, która zresztą przebiegła bardzo sprawnie, była tylko dopełnieniem całości. Wisienką na torcie z kolei miał być tylko zysk, ale nagle rzeczywistość zaczęła dalece rozmijać się z założeniami. Pojawiły się informacji, jakoby teraz duchowny miał zawrócić 40 milionów. 

Szokujące doniesienia.Tadeusz Rydzyk zostanie pociągnięty do zwrotu 40 milionów?

"Super Express" przypomina, że jakiś czas temu w głowie toruńskiego duchownego zrodził się kolejny pomysł na interes. Tym razem chodziło o doprowadzenie ciepłej wody do toruńskich mieszkań. Dotacja od państwa została pryznana, ciepłownia geotermalna powstała, ale ciepła woda, choć powinna popłynąć do mieszkań 1 lipca, wcale nie popłynęła. Geotermia Toruń zareagowała błyskawicznie, występując o wydłużenie terminu realizacji, ale jeszcze szybciej pojawiły się wieści, według których, Rydzyk powinien zwrócić 40 milionów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- To jest skandal. Istnieje podejrzenie, że zwykły inwestor już teraz musiałby zwrócić do państwa te 40 mln zł. Ale przecież media ojca Rydzyka goszczą najważniejszych polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Ta sprawa to kolejny dowód na to, jak budowane jest państwo oligarchiczne - mówił dla "Super Expressu" Krzysztof Brejza, senator KO.

- Geotermia Toruń wystąpiła o wydłużenie terminu realizacji projektu ciepłowni geotermalnej oraz projektu dotyczącego budowy sieci ciepłowniczych zasilających budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty miasta Torunia do 30.06.2021 roku - podaje w rozmowie z "SE" Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz Pająk

Dlaczego inwestycja jednak okazała się fiaskiem, choć na początku wszystko szło po myśli realizatorów? I czy teraz Rydzyk odda wspomniane wcześniej 40 milionów? Te pytania nadal pozostają be odpowiedzi -  jak podaje dziennik, poznanie ich okazuje się nie lada wyczynem. Jedno jest jednak pewne - toruński duchowny nie ma zbyt wielu powodów do radości. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam Małysz przekazał Polakom porażającą nowinę. Żona przeszła jego chorobę bardzo źle, miała cięższe objawy niż skoczek
  2. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  3. Dramat rozgrywał się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. Żona Wałęsy wszystko ujawniła
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Tym razem przesadzili? Opublikowano zdjęcia Moniki Jaruzelskiej bez ubrań
  6. Jacek Kurski wyrzucił syna z domu? Na jaw wyszły kulisy przykrego rozwodu

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News