Tadeusz Rydzyk krytykuje Kaczyńską
Youtube/ Radio Maryja
Wiadomości Pikio - 19 Czerwca 2019

Dawno zapomniane, obrzydliwe słowa ojca Rydzyka nt. Kaczyńskiej znowu obiegają polskie media. Wszystko przypomniał znany senator

Tadeusz Rydzyk lata temu wypowiedział obrzydliwe słowa na temat Kaczyńskiej i jej poglądów. Dziś znowu jest o tym głośno. O kontrowersyjnej wypowiedzi przypomniał znany senator.

Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że czasem nie przebiera w słowach i wygłasza otwarcie to, co myśli. Lata temu skomentował w szokujący sposób pewną sprawę dotyczącą Kaczyńskiej. Media właśnie mu o tym boleśnie przypomniały, znowu zrobiło się zamieszanie wokół duchownego.

Tadeusz Rydzyk otwarcie skrytykował Kaczyńską

O całej sprawie przypomniał Jan Filip Libicki. Był swego czasu posłem i członkiem PiS-u, jednak po kilku latach działania partii zaczęły odbiegać od jego poglądów i postanowił odejść. Dziś może sobie pozwolić na komentarze w sprawie swojego byłego ugrupowania, nie szczędzi słów krytyki i nie zataja prawdy

Sześcioraczki są pod opieką lekarzySmutne doniesienia o polskich sześcioraczkach. Jedno podpięte do respiratora, z dwójką kolejnych też nie jest najlepiejCzytaj dalej

- Zdaję sobie sprawę, że z powodu dzisiejszego, ścisłego sojuszu PiS-u z dyrektorem Radia Maryja oraz z racji tego, że kierownictwu PiS jest dziś - z powodów wyłącznie politycznych - na rękę kreować się na jednego obrońcę moralności i Kościoła, niewygodne jest przypominanie poglądów świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego w kwestii aborcji oraz przywoływanie wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka pod adresem świętej pamięci Marii Kaczyńskiej - powiedział polityk.

Całe zamieszanie zostało wywołane w 2007 roku. Wtedy też ojcu Rydzykowi nie spodobały się poglądy Lecha Kaczyńskiego i jego decyzje w sprawie ochrony życia. Były prezydent opowiedział się wtedy przeciwko ustawie chroniącej życie od poczęcia do naturalnej śmierci (obawiał się, że to spowoduje stosowanie "uporczywej terapii"). Jeszcze bardziej oburzony był po słowach Marii Kaczyńskiej na temat aborcji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Beata TyszkiewiczWiemy gdzie mieszka Beata Tyszkiewicz. Szóste zdjęcie wbije was w foteleCzytaj dalej

- Zwracamy się z apelem do posłanek i posłów, aby nie zmieniali Konstytucji w artykule dotyczącym godności człowieka. Konstytucja naszym zdaniem dostatecznie chroni życie i godność człowieka - tak mówiła ówczesna pierwsza dama, sprzeciwiając się zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Rydzyk nazwał Marię Kaczyńską czarownicą

- Pani prezydentowa za taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza - takie słowa skierował do Marii Kaczyńskiej Tadeusz Rydzyk.

Wszystkich wtedy to niezmiernie oburzyło. Przez lata jednak sprawa przycichła i wydawało się, że nikt już o tym nie pamięta.

Poseł SLD Jan Libicki przypomina to zdarzenie, aby uświadomić niektórych, jakie poglądy mieli Kaczyńscy i za jakim prawem się opowiadali. W obliczu mocnego sojuszu partii PiS z Kościołem i Tadeuszem Rydzykiem oraz ich walki o zaostrzenie prawa aborcyjnego, te słowa warte są przypomnienia.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Polska poruszona kolejnym dramatem nie do wyobrażenia. Zmaltretowana dwumiesięczna dziewczynka, tłumaczenia ojca wprawia w osłupienie
  2. Kora znów zostanie upamiętniona w wyjątkowy sposób. Na jej grobie powstanie coś pięknego
  3. Szelągowska zamieściła niezwykłe zdjęcie w wannie. Przez jeden szczegół nie rozżarzy Was do czerwoności
  4. Mama trójki dzieci Małgorzata Socha właśnie wprowadziła w kompleksy tysiące Polek. Zjawiskowe zdjęcia
  5. Katastrofa w Boże Ciało, płonie zabytkowy kościół na zachodzie Polski. Żal patrzeć jak ogień trawi wieżę

Źródło: Na temat

GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News