Ludzie Rydzyka wywinęli Kaczyńskiemu straszny numer. Mocny cios tuż przed wyborami

Ludzie Rydzyka wywinęli Kaczyńskiemu straszny numer. Mocny cios tuż przed wyborami Źródło: Screen/ YouTube/ Zbyszek G

Tadeusz Rydzyk od dawna uważany jest za sojusznika Prawa i Sprawiedliwości, dlatego dziwić może, że w mediach redemptorysty pojawiły się słowa krytyki wobec rządu. To mocny cios przed wyborami - wiadomo, że Rydzyk ma na swoich słuchaczy niemały wpływ.

Tadeusz Rydzyk, choć zakonnik, jest jednym z graczy na polskiej scenie politycznej. Oczywiste jest, że jego głos poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości ma wpływ na odbiorców jego mediów - Radia Maryja i Telewizji Trwam. Sam Rydzyk jest beneficjentem obecnej władzy, która nie szczędzi budżetowych pieniędzy na dofinansowania projektów redemptorysty, lecz wygląda na to, że w tym sojuszu ma bardzo mocną pozycję. Inaczej w mediach Rydzyka nie pojawiałyby się krytyczne wobec władzy słowa.

Tadeusz Rydzyk sojusznikiem PiS. Jego media nie zaszkodzą?

Wybory parlamentarne odbędą się już za niecały miesiąc - to czas, w którym można najwięcej ugrać i najwięcej stracić. Trzeba pilnować każdego zachowania i każdego słowa, bo wszystko może mieć wpływ na decyzję wyborcy nad urną. 

Tymczasem na antenie Radia Maryja, a więc medium, które niewątpliwie sprzyja obecnemu rządowi, padły zaskakująco krytyczne wobec partii słowa. Wydawać by się mogło, że akurat media Tadeusza Rydzyka będą uważały na treść swoich programów, by nie zaszkodzić Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tymczasem prezesa PiS czekała niemiła niespodzianka.

Niewygodny gość na antenie Radia Maryja

Do Radia Maryja został zaproszony ks. prof. Tadeusz Guz. Kapłan zaczął niespodziewanie krytykować rząd Prawa i Sprawiedliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Niestety pragnę wyrazić ubolewanie, że w moim osobistym przekonaniu nasze państwo czyni za mały użytek z prawa, które jest zapisane w Konstytucji RP, konkordacie. Za mały użytek państwo polskie czyni w kwestii prawnej ochrony Kościoła w Polsce, do czego jest zobowiązane - mówił na antenie katolickiej rozgłośni.

Jako przykłady zaniedbań władz podał bluźniercze ataki na symbole chrześcijańskiej wiary. Ksiądz Guz zauważył takie przypadki w "polskiej sztuce, kinematografii, literaturze, poezji czy malarstwie". Duchowny nie mógł zrozumieć, dlaczego owe akty zachodzą "w ramach państwa polskiego".

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. Ciężarna panna młoda padła na ziemię tuż przed ołtarzem. Kiedy goście zrozumieli co naprawdę się stało, zaczęli płakać z rozpaczy i smutku

- Dzisiaj rozgrywa się taki dramat walki z Bogiem i z Kościołem, jego reprezentantami i to nie tylko duchownymi, bo wielu świeckich katolików też cierpi z tego powodu. Nie znajduje tutaj niestety takiej obrony ze strony państwa polskiego, do czego ma prawo - skwitował gorzko ks. Guz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na kilka tysięcy złotych
  2. Wielu klientów Lidla mogło zostać poważnie oszukanych
  3. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  4. Mężczyzna od dawna planuje idealne zaręczyny. Boi się, że jeden szczegół może zrujnować jego zamiary
  5. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  6. TVP: Rozbiły się dwa autokary pełne małych dzieci

Źródło: Super Express

Następny artykuł