Tadeusz Rydzyk angażuje Polaków w wybory. Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS

Tadeusz Rydzyk angażuje Polaków w wybory. Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS Źródło: YouTube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk postanowił wesprzeć PiS modlitwą i postem. Około 10 tys. Polaków żyje o chlebie i wodzie, aby zapewnić zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego. Ma to trwać aż do samych wyborów, czyli do 13 października bieżącego roku.

Tadeusz Rydzyk i jego radio stoją za kontrowersyjną akcją mającą na celu wsparcie partii rządzącej w nadchodzących październikowych wyborach. Z inicjatywy Andrzeja Laskosza, kustosza sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, sympatycy Radia Maryja mają modlić się o zwycięstwo PiS i - co ciekawe - pościć w tej intencji.

Tadeusz Rydzyk namawia słuchaczy do tego, aby żyli o chlebie i wodzie dla PiS?

Akcja zainicjowana na antenie Radia Maryja rozpoczęła się już 8 września i ma potrwać do 13 października. Ten dzień to nie tylko data wyborów parlamentarnych, ale też szóstego objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Wierni doszukują się w tej dacie symbolicznych wartości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Swój udział w akcji można zgłaszać telefonicznie oraz mailowo. Cieszy się ona dużym powodzeniem wśród sympatyków Radia Maryja i Telewizji Trwam. Według tego, co podaje "Gazeta Wyborcza", już drugiego dnia po ogłoszeniu postu, do wzięcia udziału w nim zadeklarowało się aż 3 tys. osób. Dzisiaj liczba ta wzrosła już do 10 tys. Polaków, którzy postem i modlitwą wspierają PiS.

Na temat akcji bezpośrednio wypowiedział się o. Tadeusz Rydzyk, który nie tylko ją nagłośnił, ale dał jej swoje przysłowiowe błogosławieństwo. 

- Tak wspieramy zwycięstwo Polski. Chodzi o to, by wybrać ludzi wierzących po katolicku, po chrześcijańsku - oznajmił redemptorysta na antenie swojej stacji radiowej.

Tadeusz Rydzyk ma jednak swój interes w tej wierności partii rządzącej. Opozycja od bardzo dawna zarzuca redemptoryście pobieranie ogromnych pieniędzy od państwa. Teraz duchowny angażuje Polaków w wybory, bo być może widzi w tym korzyści dla siebie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
2. Napalona fanka zaliczyła wpadkę z Michałem Szpakiem. Okropne i zboczone oszustwo

Pewnym jest, że bez wsparcia rządowego nie udałoby mu się rozbudować swojego "toruńskiego imperium", na które w chwili obecnej składają się nie tylko stacja radiowa i telewizyjna, ale też Muzeum "Pamięć i tożsamość" upamiętniające Jana Pawła II, na które miało zostać przeznaczone około 120 mln złotych, oraz ciepłownia geotermiczna, której budowa rozpoczęła się w styczniu 2019 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Przejście na emeryturę w tych miesiącach to zły pomysł. Dostaniesz dużo mniej pieniędzy  
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Tadeusz Rydzyk angażuje Polaków w wybory. Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS
  5. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  6. TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew
  7. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV już za 707 zł netto Advertisement

źródło: wp

Następny artykuł