Opublikowano stare nagranie z ojcem Rydzykiem. Widać na nim jak bierze kopertę za kopertą, oniemiejecie
youtube.com/ Radio Maryja
Karol Zaborowski - 18 Lipca 2019

Opublikowano stare nagranie z ojcem Rydzykiem. Widać na nim jak bierze kopertę za kopertą, oniemiejecie

Tadeusz Rydzyk został ostatnio bardzo mocno skrytykowany za swoją zbiórkę, do której zachęcał wiernych. Przy okazji w Internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak duchowny podczas mszy odbiera od wiernych kopertę, za kopertą.

Tadeusz Rydzyk ma wśród wiernych wielu zagorzałych sympatyków, którzy są gotowi wspierać go w każdej możliwej chwili, jednak działalność duchownego od wielu lat wzbudza całą masę kontrowersji, a jego osoba związana jest z licznymi aferami. To sprawia, że ojciec dyrektor musi walczyć również ze znaczną grupą przeciwników, a ostatnio do jej grona dołączył sam Robert Biedroń.

Polityk zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym wprost atakuje założyciela Radia Maryja, za organizację zbiórki na rzecz zakupienia nowego wozu transmisyjnego. Biedroń zamieścił również nagranie, na którym widać, jak przez ręce Rydzyka przewijają się kolejne koperty z datkami przekazanymi przez wiernych podczas mszy. Ich ilość zwala z nóg. 

Krzysztof Jackowski miał ważną wizję.Krzysztof Jackowski znowu miał wizję ws. Dawida. "Ojciec nikomu nie oddał tego dziecka"Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk prosi o datki

Jak co roku Radio Maryja wraz ze swoimi słuchaczami oraz innymi wiernymi, organizuje swoją pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Jeszcze przed jej rozpoczęciem ojciec dyrektor poprosił wszystkich, aby składali datki w kopertach na nowy wóz transmisyjny. Duchowny określił nawet, jakiej wielkości mają to być koperty, a także, żeby zamieścić na nich dane, aby się nigdzie nie zgubiły i trafiły do odpowiednich skrzynek.

Nie da się ukryć, że taka prośba ze strony Tadeusza Rydzyka może działać na wiele osób niczym czerwona płachta na byka. Wiele się mówi o jego majątku, a także o pieniądzach, jakie otrzymuje od państwa. Dlatego też według niektórych duchowny żeruje na wiernych, wykorzystując ich wiarę w celu wzbogacania się.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta KaczyńskaKim jest kobieta, która odbiła męża Kaczyńskiej? Nieznane fakty z życia b. żony Artura BorucaCzytaj dalej

Biedroń ostro o Rydzyku

Ta sytuacja nie mogła umknąć również Robertowi Biedroniowi, który zdecydował się na mocną krytykę duchownego w mediach społecznościowych. W swoim wpisie polityk zaznacza, że Tadeusz Rydzyk otrzymuje dziesiątki, a nawet setki milionów złotych od państwa, a dodatkowe wyłudzanie datków od wiernych zwyczajnie nie powinno mieć miejsca.

 - To jest po prostu niesamowite... Ojciec Rydzyk, który od państwa otrzymuje dziesiątki, setki milionów złotych rocznie, nie pogardzi żadnymi pieniędzmi. Każda koperta się liczy, nawet od najuboższych - pisze Robert Biedroń.

Do swojego wpisu Biedroń dodał również fragment nagrania sprzed lat, na którym widać właśnie Tadeusza Rydzyka. Toruński zakonnik odbiera na nim koperty od zebranych na mszy wiernych i błogosławi ich, jednocześnie datki przekazując dalej.

Wiele osób jest oburzonych zachowaniem duchownego, co doskonale widać po licznych komentarzach pozostawionych pod wpisem Biedronia.

 - Nie znajduję żadnego w miarę kulturalnego określenia na to, co się tutaj wyrabia. Czy ci ludzie nie widzą tego, że z Bogiem i Kościołem, z wiarą nie ma to nic wspólnego? Naprawdę są tak ślepi? - pisze jeden z internautów.

Całe nagranie można zobaczyć TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. 12-letni Dawid nie żyje. Powiedziano matce, że się utopił, ale ta odkryła przerażającą prawdę
  4. Gdy 19-latkę gwałcił jedenasty mężczyzna, nie miała już sił. Ale to jeszcze nie był koniec gwałtu
  5. Ekspert zdradził, dlaczego jego zdaniem ojciec zamordował Dawidka. Powód jest więcej niż przerażający
  6. Oniemiejecie. To jak będzie wyglądał grób ojca Dawida jest tajemnicą - i nie bez powodu
  7. Nie żyje najbardziej samotny człowiek świata. Przez 11 lat nikt nie zauważył jego śmierci

 

SmoleńskOto PRAWDZIWE powody katastrofy smoleńskiej. Punkt 7 nie powinien mieć nigdy miejscaCzytaj dalej

źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News