Tadeusz Rydzyk ma problem
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 17 Listopada 2020

Seksuolog szczerze o Tadeuszu Rydzyku. Nie miał litości, duchowny może wpaść w furię

Tadeusz Rydzyk został publicznie oceniony przez najpopularniejszego polskiego seksuologa. Profesor Lew Starowicz, na prośbę dziennikarzy Super Expressu, postanowił odnieść się do ostatnich publicznych wypowiedzi toruńskiego redemptorysty. Padły słowa, które z pewnością nie spodobają się zakonnikowi. Specjalista nie pozostawił na dyrektorze Radia Maryja suchej nitki.

Tadeusz Rydzyk jest w ostatnim czasie bardzo aktywnym komentatorem rzeczywistości. Toruński redemptorysta postanowił wypowiedzieć się między innymi na temat raportu watykańskiego, który rzucił niekorzystne światło na kardynała Stanisława Dziwisza i Jana Pawła II, strajków kobiet oraz pedofilii w kościele. Jego wyznania wzbudziły zbulwersowanie wśród Polaków. Trudno się dziwić.

Tragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemyTragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemyCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk został skrytykowany przez seksuologa

- Media są dziś wykorzystywane przez tych, którzy nienawidzą kościoła i Jana Pawła II. To wszystko po to, aby zniszczyć wiarę. Chcą wyciszyć Jana Pawła II. Podczas pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski komuniści chcieli, żeby jak najmniej ludzi spotkało Jana Pawła II, teraz jest to samo - denerwował się Tadeusz Rydzyk przed kilkoma dniami, nawiązując do premiery reportażu "Don Stanislao" i ustaleń Stolicy Apostolskiej.

Toruński redemptorysta zaprezentował światu klasyczny syndrom oblężonej twierdzy, twierdząc, że świat bezpodstawnie zwrócił się przeciwko kościołowi. Komentując problem molestowania dzieci przez księży, obrał narrację sugerującą, że kapłani są jedyną grupą oskarżaną o takie czyny. Nie zabrakło również sugestii, że duchowni o skłonnościach pedofilskich mieli być komunistycznymi agentami. Tadeusz Rydzyk wpadł w szał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje - mówił redemptorysta.

- Duchowni to jedynie 0,3 procenta skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać - dodawał Tadeusz Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk nie skończył swojej wypowiedzi na powyższych tłumaczeniach. Redemptorysta pokusił się także o kontrowersyjną diagnozę. Zakonnik uważa, że to edukacja seksualna najmłodszych - nie zaś przestępcze popędy duchownych, którzy dopuścili się molestowania najmłodszych - jest winna tragediom, do których dochodzi w kościele. Jego wypowiedź zbulwersowała Polaków, którzy zdecydowanie nie zgadzają się na obwinianie ofiar za to, co je spotkało.

- Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach - ocenił zakonnik.

Dziennikarze Super Expressu postanowili skonfrontować słowa toruńskiego redemptorysty z opinią najsłynniejszego polskiego seksuologa, profesora Lwa Starowicza. Ekspert nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że proces myślowy dyrektora Radia Maryja jest błędny, a recepta na zapobieganie krzywdzie dzieci jest zupełnie inna.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca wiadomość dot. pogrzebu Gulbinowicza. "Nie było identycznej kary w Polsce przez tysiąc lat"

2. Pilna wiadomość do rodziców dzieci poniżej 8 roku życia. Chodzi o dodatkowe pieniądze

3. Dramatyczna relacja pacjentów z polskiego szpitala. Byli bezsilni, wszystko za zamkniętymi drzwiami

- To jest taki poziom wypowiedzi, że to nawet nie nadaje się do komentarza. Wypowiedzi ojca Rydzyka tylko przypominają o tym, że o seksie nie należy uczyć się od kościoła. W tym wypadku, jest wręcz przeciwnie niż mówi ojciec dyrektor. To właśnie edukacja seksualna dzieci daje im narzędzia do obrony przed potencjalnymi krzywdzicielami. Pokazuje, jakie zachowania są akceptowalne, a jakie powinny wzbudzać podejrzenia. Edukacja seksualna uczy także, że o seksualności należy rozmawiać. W wypadku nadużyć, dziecko nie będzie odczuwało takiego lęku by prosić o pomoc. Nie będzie myślało, że to jego wina - skomentował profesor Lew Starowicz.

Specjalista, krytykując postawę ojca Rydzyka, nie krył ironii. Zlekceważył również autorytet zakonnika, przyznając, że to nie kościół powinien ingerować w wychowanie seksualne najmłodszych. Lew Starowicz podkreślił, że pomoc ekspertów w tym zakresie jest kluczowa dla bezpieczeństwa dzieci. Tadeusz Rydzyk z pewnością nie będzie zachwycony jego słowami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowę
  3. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  4. Wiadomo, co stanie się przed pogrzebem Gulbinowicza. Media donoszą także o zaskakującym miejscu spoczynku
  5. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  6. Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
  7. Maryla Rodowicz wyznaje, że po chorobie jej ogranizm domagał się rosołu. Zdradziła, jaką przyprawę dodaje, by lepiej smakował
  8. Potężny wybuch na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głową

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News