Kolejny donos do prokuratury ws. Tadeusza Rydzyka. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą bierze sprawy w swoje ręce

Kolejny donos do prokuratury ws. Tadeusza Rydzyka. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą bierze sprawy w swoje ręce Źródło: screen youtube.com/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk bez wątpienia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Polsce. Teraz do prokuratury w jego sprawie wpłynął donos, który został złożony przez Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Tadeusz Rydzyk poprzez swoją pracę w mediach zyskał sympatię i poparcie dużej liczby wiernych, którzy absolutnie bezkrytycznie podchodzą do jego pracy oraz udzielania się w sprawach zarówno społecznych, jak i politycznych. Jednak działalność toruńskiego duchownego nie każdemu odpowiada i ma on również spore grono przeciwników.

W 2017 roku powstała nawet petycja, która ma zostać dostarczona do samego papieża Franciszka. Jej autorzy domagają się, aby ukrócić polityczną działalność ojca Rydzyka. Udało się pod nią zebrać już ponad 124 tysiące podpisów, a ich liczba cały czas rośnie. W końcu całą sprawą zainteresował się Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Tadeusz Rydzyk otrzymał wsparcie

Radio Maryja, jak i Telewizja Trwam, często są krytykowane za swoją działalność, ale również ich założyciel jest częstym tematem w polskich mediach. Wokół jego postaci narosła cała masa kontrowersji i już nie raz znajdował się w samym centrum głośnych afer.

Co więcej, wiele osób zarzuca toruńskiemu redemptoryście, że wzbogaca się kosztem wiernych, a jego gigantyczny majątek obrósł już wręcz legendą. Oczywiście sam Rydzyk, jak i jego zwolennicy zaprzeczają wszelkim oskarżeniom, a teraz Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do prokuratury generalnej oficjalny donos na autorów petycji przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jej założycielami są Adam N. i Witek M., którzy postanowili zostać anonimowi, podejrzewając właśnie, że ich inicjatywa może mieć dla nich nieprzyjemne skutki. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą nie od dziś wspiera ojca Rydzyka i tym razem jego członkowie złożyli skargę, że autorzy petycji powielają w niej kłamstwa na temat duchownego.

 - Autorzy pisma powielają w nim te same oszczerstwa, którymi ciągle próbuje się zdyskredytować dzieła toruńskiego redemptorysty. Mowa jest w nim m.in. o rzekomym używaniu przez Dyrektora Radia Maryja katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy, co ma być przykładem patologii w Kościele. (…) Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie zaplanowanej akcji zniszczenia autorytetu Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR za pomocą kłamstw i manipulacji - czytamy.

Mimo wszystko Adam N. i Witek M nie boją się donosu i uznają go za objaw strachu przed ich inicjatywą. Nadal chcą dostarczyć do Watykanu swoją petycję, aby rozpatrzył ją sam papież.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak nagle ODWOŁAŁ wszystkie koncerty! Powód mrozi krew w żyłach. Fani są przerażeni!
  2. Anna Mucha zdębiała, gdy zobaczyła tę wiadomość. Mężczyzna zaoferował jej MAJĄTEK za 3h igraszek. Nie uwierzycie, co zrobiła!
  3. Spotkała kultowego polskiego piosenkarza w kawiarni. Dziś jest bezdomny i nie ma nóg
  4. Producenci Kuchennych Rewolucji próbowali to ukryć! Wszystko się wydało
  5. Korzystasz z tego eko-produktu? Został wycofany, grozi nowotworem
  6. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie

 

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News