Przyłapali Tadeusza Rydzyka i zrobili mu zdjęcia. Duchowny nie będzie zadowolony, ujawniono jego tajemnicę

Przyłapali Tadeusza Rydzyka i zrobili mu zdjęcia. Duchowny nie będzie zadowolony, ujawniono jego tajemnicę Źródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News

Tadeusz Rydzyk został przyłapany przez reporterów. Zrobiono mu zdjęcia, jak dogląda budowy kolejnych budynków, które będą stanowić o sile imperium redemptorysty. Kolejne inwestycje ojca dyrektora pochłonęły ogromne kwoty liczone w milionach złotych. Teraz dziennikarze ujawnili jedną z jego największych tajemnice, sporo osób będzie na niego wściekłych.

Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce. Ma równie wielu zwolenników co przeciwników, krytykowany jest zarówno przez przeciwników Kościoła, jak i wielu jego członków. Teraz media znów wzięły go na celownik. Zrobiono mu zdjęcia z ukrycia i wyjawiono jego tajemnicę.

Tadeusz Rydzyk złapany przez reporterów

Redemptorysta spędza obecnie sporo czasu w okolicach drogi wylotowej z Torunia do Bydgoszczy. W 2003 roku jego zakon nabył tam grunty, a następnie przekazał Tadeuszowi Rydzykowi. Tam rozpoczęły się kolejne inwestycje znanego zakonnika. Znajduje się tam jego uczelnia - Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, akademik oraz kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

To właśnie w tamtych okolicach przyłapali go reportery "Gazety Wyborczej". Ojciec redemptorysta krążył po budowie, doglądając dalszych prac. Jak ujawniła GW, Tadeusz Rydzyk ruszył z kopyta z pracami, od kiedy władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Wtedy też na konto jego fundacji zaczęły spływać milionowe dotacje z publicznych pieniędzy.

Tadeusz Rydzyk ciągle inwestuje, zdradzono sekrety jego finansowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uczelnia i kościół to jednak niejedyne inwestycje Tadeusza Rydzyka. Obecnie budowane są odwierty geotermalne przy Porcie Drzewnym, które rozpoczęły się w 2008 roku. Poprzedni rząd podjął decyzję, że nie sfinansuje inwestycji księdza, ale według oficjalnych informacji, fundacja Lux Veritatis mogła kontynuować odwierty dzięki "datkom słuchaczy".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda największych hitów lat 80. i 90. Tragiczne wieści o śmierci aktora nagle obiegły media

2. Dagmara Kaźmierska przekazała radosną nowinę. Razem z Jackiem dawno nie byli tak szczęśliwi

Jak donosi GW, ciepłownia jest finansowana w kwocie 61,5 miliona złotych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, kontrolowany przez partię rządzącą. Ponadto wciąż w budowie jest znacznie droższe muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poświęciło na nie aż 117 milionów złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Meżczyzna znęcał się nad swoim psem. Policji tłumaczył, że chciał mu ulżyć w cierpieniu
  2. Kamil Stoch przerwał milczenie. Nagle powiedział, co zamierza robić na emeryturze. Niebywałe wyznanie
  3. Minister Emilewicz wygadała się. Powiedziała, co może stać się w Polsce po 15 czerwca
  4. Salony fryzjerskie od dziś są znów otwarte. Wizyty będą wyglądały jednak zupełnie inaczej, trzeba wiedzieć
  5. Justyna Żyła szuka męża. Wrzuciła nawet specjalne ogłoszenie, ma specjalne wymagania
  6. Stosuj wodę z cukrem 2 razy w tygodniu, działa nieziemsko. Mąż szybko oniemieje na twój widok, wspaniała kuracja

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News