Rydzyk straszy Polaków. Redemptorysta bije na alarm

Rydzyk straszy Polaków. Redemptorysta bije na alarm Źródło: YouTube / Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk podzielił się ze słuchaczami swojej rozgłośni radiowej kolejną co najmniej kontrowersyjną opinią. Redemptorysta nakreślił zagrożenie, które jego zdaniem "przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm". Straszył przy tym odbiorców, unikając jednak konkretnych argumentów.

Tadeusz Rydzyk pojawił się w środę na antenie Radia Maryja, aby tam przemówić do słuchaczy rozgłośni. Kontrowersyjny, wyjątkowo obrotny duchowny nakreślił przed odbiorcami wizję poważnego jego zdaniem zagrożenia. Tym razem okazało się nim gender, nazywane przez niego ideologią.

Tadeusz Rydzyk o gender

- Zobaczmy, jak na tych uniwersytetach psują młodzież. To jest potężne działanie tych, którzy już są wyszkoleni przez wiele lat na uniwersytetach w Polsce; były te studia genderowe opłacane przez państwo. I to jest wychowywanie młodzieży? - pytał rozemocjonowany zakonnik.

Duchowny wstawił się następnie za uczonymi, którzy jego zdaniem zostali w ostatnim czasie ukarani za "bronienie tradycyjnych wartości". W tym gronie umiejscowił między innymi prof. Pawła Bortkiewicza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zaczęło się wtedy, gdy miał wykład o gender na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie genderowcy szaleli, skakali po stolikach; jeden z wykładowców był zaangażowany po tej stronie genderowej; zachowywali się niegodnie, z krzykami - po prostu taka bojówka - twierdził duchowny.

"Gender gorsze od komunizmu"

Dalej Rydzyk przeszedł do nakreślenia jeszcze bardziej katastroficznej wizji. Jak stwierdził, "gender przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm". Na tym się oczywiście nie zatrzymał.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy zostali wyrzuceni z norweskiego samolotu. Nie zgadzają się z oskarżeniami linii
2. Wszyscy byli przekonani, że pies wraca na grób swojego pana. Prawda okazała się kompletnie inna

- Nie bądźmy naiwni, że nic się nie dzieje. Dzieje się bardzo dużo i to dzieje się przeciwko rodzinie, przeciwko normalnemu wychowywaniu dzieci i młodzieży. Będziemy zbierali owoce bardzo szybko i powinniśmy się zmobilizować wszyscy, którzy są za normalnością. To nie jest tylko sprawa katolicka, to jest sprawa rozumu. To jest grzech przeciwko rozumowi - grzmiał zakonnik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Dostaniesz niedługo list z ZUS. Przeczytaj go uważnie, bo mogą potem zapukać do twych drzwi
  3. Nieoczekiwane oświadczenie Magdy z Pięknych i Młodych. Jedna ze stron skłamała i wprowadzała w błąd?
  4. Oprócz 13. i 14., emerytury mogą być jeszcze wyższe. Wystarczy spełnić jeden warunek
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Źródło: Radio Maryja

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News