Tadeusz Rydzyk
screen/Radio Maryja
Konrad Karpiuk - 16 Stycznia 2020

Skąd naprawdę wziął się Rydzyk? Po latach na jaw wychodzą niespotykane fakty

Tadeusz Rydzyk i jego przeszłość to dla wielu Polaków wielka tajemnica. Po latach wyszły na jaw zaskakujące fakty z życia założyciela Radia Maryja. Okazuje się, że od zawsze miał smykałkę do biznesu.

Tadeusz Rydzykto niewątpliwie jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Polsce. Ojciec redemptorysta jest często oskarżany o niejasne, finansowe powiązania, oraz o życie ponad stan - wbrew zakonnym ślubom o życiu w ubóstwie. Po latach na jaw wyszły nowe fakty.

Tadeusz Rydzyk miał wyjątkowo zagmatwaną przeszłość

Piotr Głuchowski z Jackiem Hołubem napisali książkę, w której przedstawiają wiele nieznanych do tej pory faktów z życia redemptorysty. Biografia Rydzyka "Imperator" opisuje historię kapłana od jego pierwszych dni w rodzinnym Olkuszu, po jego obecną sytuację.

Magda Narożna piękni i młodziMagda z Pięknych i młodych nie odpuszcza. Właśnie wywołała kolejny skandal, przesadziła?Czytaj dalej

Według tego, co piszą autorzy, Tadeusz Rydzyk nie radził sobie najlepiej w szkole, jednak zawsze był osobą pobożną. Różne sploty okoliczności popychały go do wstąpienia do zakonu. Od początku swojej działalności w redemptorystach był bardzo aktywny. Prowadził chór i założył zespół gitarowy w klasztorze.

Zaraz po tym, jak dostał rolę katechety w klasztorze, zaczęły się objawiać jego zdolności organizacyjne. Mimo problemów finansowych udało mu się zorganizować motorower Jawę, magnetofon, piłkę, stół do ping-ponga i gitary dla ministrantów. Jednak sielanka nie trwała długo - gdy radny zakonu zauważył, że ministranci grają bigbitowe utwory w kościele, zakończył posługę Tadeusza Rydzyka i przeniósł go do klasztoru w Szczecinku na Pojezierzu Drawskim.

Tadeusz Rydzyk w pewnym momencie uciekł z kraju

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku, które nie mają szans na udany związek.Znaki zodiaku, które nie mają szans na udany związek. Jesteś na liście?Czytaj dalej

W 1981 roku Tadeusz Rydzyk działał jako kapelan Klubu Inteligencji Katolickiej. Współpracował z Solidarnością, a dzięki niemu dzieci wieszały krzyże w klasach - dyrekcja wręcz bała się je zdejmować. Za to znów przenieśli Rydzyka, który trafił do Krakowa. Tam organizował koncerty, na których pojawiały się takie sławy jak Herbert czy Kaczmarski. Z kolei w latach 80. zaczął organizować pielgrzymki, dzięki czemu dorobił się poważniejszych pieniędzy.

Dzisiaj grzeje:

1. 18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia
2. Wszyscy byli przekonani, że pies wraca na grób swojego pana. Prawda okazała się kompletnie inna

Za czasów PRL wyjazdy za granice nie były łatwe, ale pod pretekstem pielgrzymek udawało mu się takowe organizować. W 1986 roku uciekł do Monachium, gdzie chciał kontynuować karierę księdza. Rozkręcił handel autami z Niemiec (dzięki pieczątkom na darowizny przechodziły bez cła). Wtedy w Niemczech działało Radio Maria Internazional, a Tadeusz Rydzyk chciał przenieść ten pomysł na polskie realia. Dzięki wsparciu sponsora i zgromadzonych wcześniej funduszach - udało mu się tego dokonać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  4. Nieoczekiwane oświadczenie Magdy z Pięknych i Młodych. Jedna ze stron skłamała i wprowadzała w błąd?
  5. Oprócz 13. i 14., emerytury mogą być jeszcze wyższe. Wystarczy spełnić jeden warunek
  6. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Dagmara Kaźmierska nowinyW końcu! Dagmara Kaźmierska podzieliła się radosną nowiną, jej życie zmieni się teraz diametralnieCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News